Loading

wait a moment

Polskie czy zagraniczne giełdy kryptowalut – które lepsze?

Polskie czy zagraniczne giełdy kryptowalut - które lepsze?

Kryptowaluty to dobry sposób na zarobek w dzisiejszych czasach. Słyszy się o nich coraz częściej i więcej, a nawet można spotkać się z opiniami, że to właśnie one są przyszłością. Duża część obrotu wirtualnych pieniędzy, dokładnie tak samo jak w przypadku akcji, odbywa się przy pomocy giełd. Ich wybór dotyczy każdego inwestora i jest niezwykle istotny. Czy warto celować w polskie czy zagraniczne giełdy? W poniższym artykule omówimy polskie i zagraniczne giełdy kryptowalut.

Wybór giełdy – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Warto jednak sprawdzić płynność konkretnej giełdy, ponieważ w przeciągu kilku ostatnich lat niektóre z nich przestały istnieć. Upewnienie się, że giełda jest stabilna i bezpieczna to pierwszy krok do sukcesu.

A zatem polskie czy zagraniczne?

Bez względu na to czy wybierzemy polską czy inną giełdę, jako inwestor musimy sprawdzić czy będzie ona bezpieczna. Są jednak pewne przesłanki, które warto mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji. Jedną z nich będzie z pewnością to w jaki sposób możemy nabyć kroptowalutę. Przykładowo, na jednej z największych zagranicznych giełd – Binance – nie ma możliwości, żeby za walutę wirtualną zapłacić tradycyjnymi pieniędzmi. To odrobinę komplikuje sprawę i dla początkujących może być sporym utrudnieniem. Dobrym wyborem jednak może być Bitfinex, gdzie z kolei można zakupić kryptowaluty płacąc dolarami amerykańskimi. Warto jednak rozważyć również polskie giełdy wirtualnych pieniędzy, które umożliwiają płatność za kryptowalutę w złotówkach. To najprostsza droga dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Jedną z najlepiej prosperujących polskich giełd jest aktualnie BitBay, ale wybór jest dużo większy. Polecany jest również BitMarket24, jako jedna z najszybszych giełd na polskim rynku.

Giełdę zawsze można zmienić

Polskie giełdy kryptowalut są dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących, które nigdy nie inwestowały i chcą się dopiero uczyć. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wirtualne pieniądze zarobione na polskiej giełdzie zainwestować w kupno waluty na giełdzie zagranicznej. W ten prosty sposób można wejść na giełdę Binance i tam rozwinąć skrzydła.

Zagraniczne giełdy cyfrowych walut dają więcej możliwości, jednak nie warto robić niczego pochopnie. Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi na pytanie czy warto wejść na giełdę polską czy zagraniczną. Do tematu inwestycji z pewnością należy podejść ze spokojem i rozwagą wybierając najdogodniejszą i najbezpieczniejszą dla swoich finansów drogę. Wyważone podejście zagwarantować może sukces i duże zyski, a przecież to właśnie jest celem każdego inwestora.

1 thought on “Polskie czy zagraniczne giełdy kryptowalut – które lepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *