Loading

wait a moment

Naturalne sposoby oczyszczania organizmu

Naturalne sposoby oczyszczania organizmu

Coraz częściej słyszy się o to, że warto oczyścić organizm z toksyn po zimie. Każdy, komu zależy na dobrym stanie zdrowia i pełnej sprawności oraz sprawnie funkcjonującym układzie immunologicznym powinien przeprowadzić kurację pomagającą pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i niebezpiecznych toksyn, które dostają się do naszego ciała.

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Kluczową kwestią jest zawsze dieta, ponieważ spożywając niezdrowe i przetworzone posiłki stale dostarczamy kolejnych toksyn i zbędnych substancji, z którymi muszą radzić sobie wątroba oraz nerki. Dietetycy zalecają, aby w trakcie oczyszczania organizmu z toksyn zrezygnować z jedzenia mięsa i nabiału. Odstawienie produktów odzwierzęcych ma tu kluczowe działanie.

Najlepiej żywić się w tym czasie warzywami w postaci surowej lub gotowanej na parze, jak również wszelkimi kaszami i zbożami. Bardzo wskazane jest stosowanie oliwy z oliwek wysokiej jakości lub innego tłuszczu roślinnego, ponieważ wiele cennych witamin i składników odżywczych rozpuszcza się właśnie w tłuszczu i razem z nim jest wchłanianych do krwiobiegu.

Picie soku z cytryny jako sposób na oczyszczanie

Kiedy chcemy wydalać toksyny, należy pić jak najwięcej wody. Powinna być to woda niegazowana – minimum dwa i pół litra na dobę. Można również popijać herbaty ziołowe o działaniu oczyszczającym organizm, jednak nie należy z nimi przesadzać. Zabroniona jest kawa i mocna herbata, jak również alkohol.

Wielu specjalistów bardzo poleca picie soku wyciśniętego z cytryny przed posiłkiem. Zaczynamy od wypicia soku z jednego owoca dwa razy dziennie, a następie zwiększamy każdego dnia ilość aż do pięciu cytryn. Taką kurację można śmiało przeprowadzać kilka razy w roku, z uwagi na jej działanie alkalizujące dla organizmu.

Naturalne środki wspomagające oczyszczanie z toksyn

W aptekach i sklepach zielarskich można znaleźć wiele środków przeznaczonych do usuwania toksyn z organizmu. Warto zwrócić uwagę na produkty takie, jak Sarsaparilla, Alkala N, Zioła mnicha na oczyszczanie i inne. Wiele z nich wzmacnia potliwość, czy diurezę, dzięki czemu zbędne toksyny usuwane są szybciej i sprawniej. Dobrym sposobem jest również stosowanie przypraw, takich jak chilli, kurkuma, czy anyż. Wpływają bowiem na organizm rozgrzewająco. Nie można przy tym zapominać o zwiększonym zapotrzebowaniu organizmu na wodę.

Chcąc oczyścić się od środka nie można zapominać o jelitach. Tutaj wskazane są probiotyki medyczne lub domowe kiszonki, bogate w żywe kultury bakterii. Doskonale radzi sobie też błonnik pokarmowy, zawarty na przykład w skórce jabłka, czy płatkach owsianych, który działa jak naturalny odkurzacz i skutecznie oczyszcza jelita ze wszystkich złogów.

Lekarze podkreślają, aby w trakcie oczyszczania organizmu nie przemęczać się, jednak nie zapominać również o umiarkowanej aktywności fizycznej. Jej wpływ na funkcjonowanie całego organizmu jest nieoceniony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *