Loading

wait a moment

Które banki oferują najlepsze oprocentowanie lokat?

Które banki oferują najlepsze oprocentowanie lokat?

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo dobry nawyk. Pozwala na zabezpieczenie finansowe w przypadku utraty pracy albo jakiegoś zdarzenia losowego czy większego, niespodziewanego wydatku. Jednak obecnie nie wystarczy tylko odkładać pieniądze na konto, ponieważ rosnąca inflacja sprawia, że tracą one na wartości każdego dnia. Dlatego chcąc pomnażać swoje oszczędności i nie tracić, warto pomyśleć nad inwestycją. Dla tych osób, które chcąc bez ryzyka i w prosty sposób zainwestować pieniądze, najlepszym rozwiązaniem jest lokata. Jaką lokatę wybrać? Gdzie oprocentowanie jest najwyższe?

Wybór najkorzystniejszej lokaty

Chcąc wybrać lokatę, która pozwoli zarobić najlepszą kwotę warto widzieć w jaki sposób naliczane są odsetki na lokatach bankowych. Lokatę charakteryzują dwa podstawowe parametry: oprocentowanie oraz czas trwania lokaty. Zatem wybierając konkretną lokatę nie wystarczy tylko porównywać wysokości oprocentowania. Większość lokat, gdzie oprocentowanie wynosi 4 – 3 % to lokaty, które trwają 2 lub 3 miesiące, natomiast wysokość oprocentowania jest podawana w skali roku. Stąd wysokość odsetek jest znacznie niższa niż gdyby lokata trwała rok. Dlatego warto korzystać z kalkulatorów oprocentowania, które są dostępne w Internecie, gdzie można w prosty sposób sprawdzić konkretny zysk z danej lokaty przy danej wpłacie.

Najlepsze oprocentowanie – przegląd ofert

Oprócz typowych lokat, które są oferowane podczas zakładania konta osobistego w banku, banki mają wiele promocyjnych, atrakcyjnych ofert. Zazwyczaj takie lokaty trwają od 2 do 6 miesięcy. Obecnie korzystne oprocentowanie posiada Nest Bank, gdzie lokata trwa 3 lub 6 miesięcy, natomiast oprocentowanie wynosi 4 %. Inną, wartą rozważenia propozycją, jest lokata w Idea Bank, jednak ta oferta skierowana jest tylko dla nowych klientów. Oprocentowanie na tej lokacie także wynosi 4 %, ale czas trwania lokaty to 3 miesiące, zatem jest to gorsze rozwiązanie od poprzedniej lokaty w Nest Banku. Dla osób, które posiadają większe oszczędności do ulokowania, Alior Bank przygotował ofertę lokaty z oprocentowaniem wynoszącym 3 %, gdzie maksymalna kwota na lokacie to aż 200 tysięcy złotych. Ta lokata trwa 3 miesiące i nie wymaga zakładania konta, jednak skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci banku. Lokatę z wysokim oprocentowaniem w swojej ofercie posiada także mBank. Jej oprocentowanie to 3,5 %, a czas trwania to 3 miesiące. Jest ona przeznaczona tylko dla nowych klientów.

Jeśli chcesz zobaczyć szerszą ofertę proponowanych lokat bankowych zajrzyj na stronę: lokaty-bankowe.edu.pl – ranking lokat bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *