Loading

wait a moment

Gdańsk: kiedy warto wybrać się do Trójmiasta?

Gdańsk: kiedy warto wybrać się do Trójmiasta?

Gdańsk to jedna z trzech miejscowości tworzących Trójmiasto – pozostałe to oczywiście Sopot i Gdynia. Osoby, które wybierają się nad morze, rzadko jednak wybierają właśnie Gdańsk jako swoją bazę wypadową. A szkoda – zwiedzanie miasta jest świetną alternatywą na wypadek, gdyby pogoda całkowicie popsuła nasze plany.

Dlaczego warto pojechać do Gdańska?

Po pierwsze – Gdańsk jest świetną bazą wypadową. Stąd łatwo dostaniemy się do Sopotu czy Gdyni, Gdańsk jest też dość dobrze skomunikowany z pozostałą częścią Pomorza (np. Malborkiem, który warto odwiedzić ze względu na zamek krzyżacki czy Ustką, będącą popularnym miasteczkiem wypoczynkowym). Gdańsk to także jeden z obowiązkowych punktów na mapie dla miłośników historii; nie tylko ze względu na Stocznię Gdańską i Solidarność. Warto zwiedzić przede wszystkim Muzeum II Wojny Światowej, które kryje w swym wnętrzu niesamowite ekspozycje; tysiące zachowanych eksponatów, piękne scenografie, a także materiały audio i wideo. Uwaga – na dokładne zwiedzenie Muzeum warto zarezerwować przynajmniej kilka godzin. Co ciekawe, znajdziemy tam eksponaty i świadectwa dotyczące II wojny światowej z różnych części świata; wiele osób zaciekawi zwłaszcza sala poświęcona bombardowaniu Hiroshimy i Nagasaki. Podczas pobytu w Gdańsku koniecznie trzeba zajrzeć też na Stare Miasto; atrakcją dla najmłodszych może być zrobienie sobie zdjęcia z papugą i piratem.

Jak przemieszczać się po Gdańsku? Taxi Gdańsk, autobusy, tramwaje

Spod Dworca Głównego możemy dojechać w inną część miasta tramwajem lub autobusem. Czasem jednak warto postawić na taxi Gdańsk jest dość dużym miastem, a jeśli przyjechaliśmy z większymi bagażami, podróż komunikacją miejską może być szczególnie niewygodna. Taxi Gdańsk nie różnią się mocno ceną od taksówek w pozostałych rejonach Polski, dlatego nie musimy obawiać się o wysokie koszty taxi Gdańsk z pewnością mile zaskoczy wszystkich, którzy pierwszy raz są w tym mieście, dlatego podróż do hotelu warto spędzić na podziwianiu architektury miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *