Loading

wait a moment

Regały wspornikowe i ich optymalne zastosowanie

Regały wspornikowe i ich optymalne zastosowanie

Jeżeli składujesz ponadgabarytowe i dłużycowe materiały, a więc wszelkiego rodzaju pręty, płyty czy rury, które długością przewyższają klasyczne trawersy, zainwestuj w regały wspornikowe. Dzięki nim będziesz mógł wstrzymać się z budową nowych magazynów, ponieważ zyskasz więcej przestrzeni w obecnych.

Jak wyglądają nowoczesne regały wspornikowe?

Konstrukcja ta składa się z pionowych słupów nośnych i zawieszonych na nich poziomych ramion, a więc tzw. wsporników. Całość wykonywana jest z solidnych materiałów, takich jak stal zimnowalcowana lub profil hutniczy. Za stabilność regałów odpowiada montowanie ich do posadzki poprzez stopy ram za pomocą wytrzymałych śrub rozporowych. Drugim, równie sprawdzonym rozwiązaniem jest zawieszenie wsporników na haki, kute do podstawowego szkieletu konstrukcji.

Regały wspornikowe na dłużyce stanowią nowoczesne rozwiązania przy magazynowaniu materiałów nawet do 3 000 kg. Konstrukcje te stawiane są zarówno w wersji jedno, jak i dwustronnej, a nawet zadaszonej. Montaż jest nie tylko szybki, ale i łatwy, ponieważ sam możesz modyfikować wysokość poziomów składowania bez korzystania przy tym ze specjalistycznych i drogich narzędzi.

Regały wspornikowe dwustronne świetnie sprawdzają się w magazynach obsługiwanych przez wózki widłowe. Konstrukcje te odporne są również na zmiany atmosferyczne. Jeżeli składowany na nich towar nie wymaga specjalnych warunków, warto zakupić ocynkowane regały wspornikowe, które doskonale nadają się do montażu na zewnątrz. Zyskamy dzięki temu dodatkowe miejsce.

Lekkie i ciężkie regały wspornikowe

Wspornikowe systemy magazynowania różnią się od siebie ciężarem konstrukcji w zależności od wersji. Regały lekkie utrzymają na przykład drewniane belki, rury i wszelkie długie elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć składowany na nich materiał przed zsunięciem się, możemy wyposażyć je w stalowe ograniczniki. Jest to element powszechnie polecany, ponieważ dzięki niemu wzrasta nie tylko bezpieczeństwo przechowywanych produktów, ale przede wszystkim pracowników magazynu. Ciężkie regały wspornikowe utrzymają natomiast meble, listy i metalowe profile oraz materiały budowlane o nieregularnym kształcie.

Przed montażem tych masywnych konstrukcji należy określić obciążenie oraz sztywność składowanych elementów, aby odpowiednio obliczyć odstęp pomiędzy poszczególnymi wspornikami. W tym celu nie warto wzbraniać się przed korzystaniem z usług profesjonalnej firmy, która dobierze dla nas odpowiednie regały wspornikowe. Unikniemy dzięki temu pomyłek, a przy tym zaoszczędzimy dużo czasu, miejsca składowego i pieniędzy.