Loading

wait a moment

Wykorzystanie żarówek dekoracyjnych w wystroju wnętrza

Wykorzystanie żarówek dekoracyjnych w wystroju wnętrza

Wybór oświetlenia w naszym domu to jeden z ważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Pozwala uzyskać klimat, o jakim zawsze marzyliśmy i sprawi, że przestrzeń stanie się ciepła i przytulna. Przydadzą się do tego żarówki ozdobne. Mogą być połączone zarówno z otwartym kloszem jak i podwieszone na długim kablu, np. nad stołem jadalnym. Znajdą zastosowanie również w ogrodzie, a nawet lokalach gastronomicznych i restauracjach, nadając im specyficzny i wyjątkowy, loftowy klimat.

Niebanalne aranżacje z żarówkami ozdobnymi w roli głównej

Na rynku dostępne są żarówki ozdobne w wielu wariantach kolorystycznych z ciekawymi oprawami i różną intensywnością światła. Największy wybór będzie wśród żarówek ledowych, które dodatkowo charakteryzują się długą żywotnością. Wzrok przyciągają także żarówki Edisona. Są minimalistyczne i doskonale pasują do każdego pomieszczenia. Połączone z drewnianymi oprawami, szkłem czy zielenią roślin, stworzą przyjazne miejsce, które zachwycać będzie urokiem, uzyskanym dzięki żarówkom ozdobnym i ich niebanalnie rozmieszczonym żarnikom.

Do ciekawych aranżacji należy wykorzystanie abażuru z drutu czy girlandy, które znakomicie podkreślają unikalność żarówek ozdobnych. Można z nimi stworzyć miejsce nastrojowe, zarówno w domu, np. w sypialni, w ogrodzie, a nawet w kawiarni czy przy dekoracji lady barmańskiej. Perfekcyjnie wyglądają w otwartych oprawach, zawieszone na drucie, a lampy sufitowe czy zwisające, najlepiej umieścić w centralnym punkcie pomieszczenia. Zachwycą wtedy każdego. W połączeniu z oprawami w różnych kształtach i barwach ciepłych o różnej intensywności, sprawiają, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Oryginalne oświetlenie domu i ogrodu

Obecnie wiele osób wykorzystuje w swoich domach aranżacje w stylu Retro czy Vintage. Żarówki ozdobne typu Edison, czy zwykłe żarówki ledowe w różnych kolorach w elegancki sposób uzupełnią takie wnętrze. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpią nam tradycyjnych metod oświetlenia. Są ciekawym dodatkiem, nadającym pomieszczeniu charakterystyczny klimat. Wybierać możemy spośród dużych żarówek ozdobnych, np. w kształcie kuli oraz tych mniejszych o kształtach owalnych, zwykłych czy w kształcie łezki. Wśród lamp z żarnikiem z włókna węglowego do dyspozycji są modele z różnym kształtem żarnika. Może to być choinka, spirala czy litera U. Doskonale oświetlą także ogród, podkreślając jego najpiękniejsze miejsca nocą. Przy takim romantycznym klimacie każdy wieczór spędzony w ogrodzie będzie niezwykle wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *