Loading

wait a moment

Włoskie kosmetyki — zgłębiamy ich tajemnice

Włoskie kosmetyki — zgłębiamy ich tajemnice

Zapewne niejedna z nas, oglądając na ekranie Sophię Loren czy Monicę Bellucci, zastanawiała się, dlaczego one wyglądają tak pięknie, promiennie i świeżo. Do dziś nie wiadomo, czy to geny, czy także zasługa dobrych, włoskich kosmetyków. Kosmetyki z Italii uznaje się za wysoko jakościowe i warte uwagi. Zarówno produkty do pielęgnacji, jak i stylizacji czy makijażu zyskują wraz z latami coraz większe uznanie.

Skład włoskich kosmetyków

Każda firma produkująca kosmetyki ma inne metody, jednakże łączy je jedna istotna kwestia: szacunek dla organicznych, ekologicznych produktów. Przykładem może chociażby firma Biofficina Toscana, która od 2010 roku tworzy małe dzieła sztuki z lokalnych i zdrowych upraw. Ich kosmetyki produkowane są w Toskanii i muszą przejść przez wszystkie normy i testy, aby zostać dopuszczone do użytku. Istotną informacją dla alergików będzie fakt, że nie zawierają takich alergenów jak nikiel, parafina, silikony czy wszelakie sztuczne aromaty i barwniki. W dobie długich i często nieuzasadnionych składów kosmetyków to ogromna zaleta.

Niejednokrotnie w świecie produktów do pielęgnacji słychać głosy, że świetnie nawilżającą rośliną jest aloes. Firma Equilibra specjalizuje się w produktach zawierających właśnie aloes. Istotą ich działania jest przede wszystkim fakt, że aloes jest pozyskiwany ręcznie oraz na zimno. Składnik się upłynnia, zaś tkanka wewnętrzna liści aloesu pozostaje nienaruszona. Taki aloes nie straci swego dobroczynnego działania, pozostając pełnowartościowym produktem. W ofercie firmy można znaleźć olejek pielęgnacyjny Dermo-Oil, który nadaje naszej skórze miękkości oraz jędrności. To nie tylko ochrona przed niesprzyjającymi czynnikami, lecz także pomoc przy codziennej pielęgnacji. Wśród produktów do pielęgnacji ciała na uwagę zasługuje odżywczy peeling cukrowy do ciała. W składzie znaleźć można aloes, ale i sole morskie czy inne ekstrakty roślinne, które tylko wzmacniają efekt pielęgnacji. Warto również zwrócić uwagę na aloesowy tonik, który jest bezpieczną opcją zwłaszcza dla alergików czy atopików.

Nie zapominajmy także o włosach! Firma Il Salone Milano stworzyła odżywiające nasze włosy kremy. Nie tylko odświeżą kolor, lecz także sprawią, że włosy staną się elastyczniejsze, wytrzymalsze i mocniejsze. To odpowiednio dobrana mieszanka minerałów, glukozy, fruktozy oraz miodu pozwala włosom na nowo powrócić do pięknego blasku. W serii można znaleźć kremy dla włosów blond oraz ciemnych.  Wszystko wskazuje na to, że sekret włoskich kosmetyków to przede wszystkim stare, sprawdzone receptury i odpowiednie, doskonałe dobranie składników, w takich sposób, aby współgrały ze sobą. Efektu dopełniają ekologiczne składniki ze sprawdzonych upraw, które nadają naszemu ciału sporo swego dobroczynnego wpływu. Składy takich kosmetyków nie są długie, nadają się dla alergików czy osób z nadwrażliwą skórą. Przede wszystkim jakość sprawia, że z włoskich kosmetyków aż chce się korzystać i czerpać z nich jak najwięcej! Włoskie kosmetykinaturalne w niskiej cenie możesz kupić na stronie internetowego sklepu online: https://naturalniewloskie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *