Loading

wait a moment

Skup płyt winylowych – ceny Warszawa

Skup płyt winylowych - ceny Warszawa

Płyty winylowe to obiekt westchnień wielu Polaków. Szumy i charakterystyczne piski wydawane przez gramofon podczas odtwarzania, przypominają dzisiejszym 40- czy 50-latkom czasy młodości. Oprócz tego doskonale sprawdzają się jako dekoracja lub… inwestycja. Niektóre egzemplarze są na tyle cenne, że kosztują setki złotych. Najwięcej skupów zlokalizowanych jest oczywiście w Warszawie, a więksość z nich oferuje dojazd do klienta. Może warto więc wybrać się na strych i sprawdzić czy nie ma tam oldschoolowych płyt? Zobacz też skup płyt winylowych – ceny Warszawa.

Gdzie sprzedać płyty winylowe w Warszawie?

Płyty winylowe wracają do łask. Jedni uważają, że na nich znajduje się prawdziwa muzyka w jej naturalnym brzmieniu, inni chętnie wieszają je na ścianach jako element modnej dekoracji. Punkty, które sprzedają te wiekowe nośniki przeżywają prawdziwy rozkwit. W Warszawie znajduje się ich przynajmniej kilkanaście. Część z nich to antykwariaty, które poszerzyły swoją ofertę właśnie o płyty winylowe, wietrząc na nich spore zyski. W Internecie punkty te oferują także dojazd do klienta. Jeśli w domu posiadacie kilkadziesiąt krążków, możecie zadzwonić do takiej firmy, by osobiście je odebrała i zapłaciła w gotówce za wiekowy towar. Sporo chętnych na winyle znajdzie się także na OLX, Allegro czy Gumtree. Tam aż roi się od ogłoszeń, a zapalonych fanów muzyki nie brakuje i płyty schodzą na pniu.

Warto sprawdzić również ofertę antykwariatu Amicus, który właśnie poszerzył swoją ofertę oferując sprzedaż i skup płyt winylowych.

Skup płyt winylowych – ceny Warszawa

Ceny płyt winylowych w sklepach potrafią osiągnąć naprawdę wysokie ceny. Po suchych latach moda na winyle wróciła i niemal każde nowe wydanie najbardziej znanych artystów ląduje na półkach w formie przeznaczonej również na gramofony. Sporo zarobić można jednak także na wiekowych krążkach. Jeśli ktoś dysponuje kolekcją sprzed lat, to może skontaktować się z jednym ze skupów. Po wycenie otrzyma ofertę dostosowaną indywidualnie do towaru. Całe kolekcje na portalach aukcyjnych potrafią osiągać wartość nawet 500 złotych. Za winyle w dobrym stanie można życzyć sobie średnio 200-300 złotych od zbioru. Istnieje jednak kilka czynników, które wpływają na wartość.

Co decyduje o wartości płyt winylowych?

Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu najlepsze zespoły wydawały winyle, ale do Polski docierała niewielka ich ilość. Dzięki temu, szczęśliwi posiadacze, mogą dzisiaj zbić na nich majątek. W tej sytuacji zasada “im mniej, tym lepiej” sprawdza się doskonale. Kolejnym wyznacznikiem wartości winyli jest ich stan. Jeśli płyty są mało porysowane, to ich wartość rośnie. W przypadku słabo zachowanych egzemplarzy można liczyć jedynie na kontakt ze strony osoby, chcącej urozmaicić swoje domowe ściany, a tacy ludzie nie płacą sowicie za kolekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *