Loading

wait a moment

Tapeta imitująca cegłę

Tapeta imitująca cegłę

W swoich domach spędzamy znaczną część życia. Szukamy w nich wytchnienia po ciężkim dniu, ale też własnie tutaj rozpoczynamy nowy dzień i pragniemy czuć się w tej przestrzeni naprawdę dobrze. Z tego powodu co jakiś czas szukamy pomysłów na niewielkie choćby zmiany w aranżacji wnętrza. Doskonale sprawdzają się w takiej sytuacji tapety ścienne.

Jak szybko odmienić wnętrze?

Potrzeba wprowadzenia nowych elementów do wystroju wnętrza pojawia się w głowie każdego gospodarza co jakiś czas. Jedni szukają inspiracji rzadziej, inni najchętniej co miesiąc zmienialiby coś w swoim domu. Czasem jednak każdy pragnie bardziej znaczących zmian i wówczas sprawdzają się różne motywy tapet ściennych. Kolorowe, albo stonowane odcienie, wzorzyste lub delikatne i spokojne. Wybór jest bardzo szeroki. Krzykiem mody jest w ostatnim czasie tapeta imitująca cegłę. To bardzo atrakcyjna propozycja zarówno dla osób preferujących styl industrialny, jak i tych, którzy najlepiej czują się w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach.

Gdzie sprawdzi się tapeta imitująca cegłę?

Czasem zastanawiamy się czy dany wzór tapety będzie odpowiedni do naszego domu. Niektóre motywy rzeczywiście będą komponowały się wspaniale z wnętrzem w stylu skandynawskim, ale już nie sprawdzą się najlepiej w klasycznym, stylowym dworku. Wiele zależy więc nie tylko od gustu domowników, ale też od już urządzonej przestrzeni. Tapeta imitująca cegłę tego typu https://innetapety.pl/tapety-kamien-cegla-deska jest w tym przypadku rozwiązaniem wręcz idealnym do praktycznie każdego wnętrza. Wzory przedstawiające bieloną, drobną cegłę doskonale pasują zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i tych przypominających wystrojem dawne, pachnące chlebem kuchnie wiejskie. Jak tapeta imitująca cegłę sprawdzi się w salonie? Najczęściej decydujemy się na taki wzór na jednej ścianie. Nadaje ona wówczas niepowtarzalnego charakteru całemu pomieszczeniu. Wybór koloru cegły jest zazwyczaj decyzją podyktowaną barwą pozostałych ścian i mebli w pokoju, jednak największą popularnością cieszy się w salonie tapeta imitująca cegłę czerwoną, czyli najbardziej klasyczną. Na taki design często decydują się również nastolatkowie, którzy pragną, aby ich pokój był nowoczesny i modny. Tapeta imitująca cegłę może znaleźć się na całej ścianie w pokoju nastolatka, albo tylko na jej fragmencie zapewniając jeszcze bardziej indywidualny styl wystroju wnętrza, na którym tak często zależy młodym osobom. Zdarza się, że pragniemy, aby nasi goście tuż po przekroczeniu progu odczuli jedyny w swoim rodzaju charakter naszego domu. Z tego powodu wiele osób ozdabia nietypowo także ściany w przedpokoju, czy w hall’u. Również w tych pomieszczeniach ciekawie wygląda tapeta imitujaca cegłę, która już od wejścia przyciąga wzrok. Właśnie w przedpokojach najczęściej decydujemy się na oklejenie taką tapetą więcej niż jednej ściany, co może jeszcze bardziej uatrakcyjnić wnętrze całego domu i sprawić, że stanie się zupełnie niepowtarzalny.

Wprowadzenie niewielkich zmian, które nie wymagają przeprowadzania remontów i większych nakładów finansowych może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Jeszcze przyjemniejsze jest zaczynanie i kończenie dnia w swoich czterech ścianach, które dają wytchnienie i siłę na kolejne, codzienne wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *