Loading

wait a moment

Pawotex – oferta

Pawotex - logo

Pawotex – firma mieszcząca się w Łodzi posiadająca prawie 30-letni staż. Zajmuje się produkcją profili stalowych i profili aluminiowych oraz różnych listw wykończeniowych. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością głównie dzięki korzystaniu z najwyższej klasy surowców i dbałości o najwyższą jakość. Produkcją profili zajmują się wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy. W swojej ofercie posiadają szeroki asortyment podzielny ze względu na rodzaj, kolor, rozmiar i fakturę.

Oferta

Główną ofertą firmy Pawotex są listwy wykończeniowe stosowane przy płytkach ceramicznych i glazurze. Do ich wyrobu przedsiębiorstwo używa aluminium i stali nierdzewnej, której są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Można je stosować w budownictwie prywatnym i publicznym. Potencjalni klienci mogą wybierać spośród matowych lub błyszczących modeli w kolorach srebrnym, złotym lub oliwkowym.

Produkty Pawotex dzielą się na 3 główne rodzaje wykonane zarówno z profili stalowych jak i aluminiowych.

Listwy dekoracyjne – płytki ceramiczne

Główne miejsce zajmują listwy stosowane przy kafelkach zamontowanych na schodach. Oprócz wykończenia pozwalają na ukrycie niedociągnięć. Listwy narożne pomogą zabezpieczyć stopnie i ochronić je przed zniszczeniem. Do wyboru są listwy:

  • seria Q – posiadają geometryczne kształty i prosty wzór wpasowujący się w minimalistyczne wnętrza o nowoczesnym stylu.
  • półokrągłe – z połyskiem i gładkim wykończeniem będą pasować do pomieszczeń klasycznych, mieszkaniach i domach.

Stałe listwy przypodłogowe – płytki i glazura

Kolejnym produktem firmy Pawotex są listwy aluminiowe stosowane przy glazurach – tzw. listwy dylatacyjne. Dzięki nim podłoga ma zapewnione swobodne działanie, a płytki ceramiczne są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia wynikłe przez naprężenia i napięcia. Takie listwy zbudowane są z 2 profili aluminiowych złączonych ze sobą wypełnieniem odpornym nie tylko na uszkodzenia ale i wilgoć oraz wysokie temperatury. Zastosowanie listw dylatacyjnych nie tylko wykańcza, ale i chroni przez przedostaniem się wilgoci pomiędzy płytki.

Inną opcją są listwy wykończeniowe, które da się wyginać, przez co można je stosować powierzchniach o nierównym kształcie. Nadadzą się do połączenia ze sobą np. drewna z glazurą.

Listwy progowe

Listwy progowe o zaokrąglonym kształcie stosowane do łączenia ze sobą powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Listwy Pawotex nie tylko zniwelują widoczną różnicę pomiędzy poziomami podłogi i wykończą pomieszczenia, ale także uszczelnią przejścia chroniąc je przed brudem i wilgocią.

Więcej o ofercie firmy Pawotex dowiesz się ze strony – https://pawotex.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *