Loading

wait a moment

Jakie korzyści płyną ze stosowania systemów AVL?

Systemy AVL

Systemy AVL, czyli automatic wehicle location, to nic innego jak lokalizowanie GPS oraz dobre wsparcie logistyki. Technologia ta jest dość nowa, ale dzięki szybkiemu postępowi technologii równie dynamicznie rozwija się na całym świecie. Posiada także szereg usług, które wspomagają działalność przedsiębiorstw transportowych.

Systemy avl, czyli automatyczna lokalizacja pojazdów pozwala na:

  • monitorowanie pojazdów
  • kontrolę zużycia paliwa
  • sprawdzanie trybu pracy tachografu
  • wyznaczanie najkrótszej trasy
  • szybką i bezproblemową komunikację
  • zarządzanie całą flotą pojazdów
  • realizację zleceń na bieżąco

Dzięki nowoczesnej aplikacji, jaką jest Infis Truck Komunikator dyspozytor może w dowolnym momencie skontaktować się z kierowcą, dzięki zainstalowanym urządzeniom w samochodzie. Pomaga to w szybkiej komunikacji, wymianie najważniejszych dokumentów oraz nadawaniu statusów i wyznaczaniu odpowiedniej trasy dla kierowcy. Aplikacja ta pozwala również na rejestrowanie trasy pojazdu oraz zarządzaniu transportem i pracą kierowcy. W ten sposób redukowane są koszty komunikacji oraz zwiększona zostaje efektywność pracy kierowców.

Kolejnym systemem jest Infis Fleet Analyst, który pozwala odpowiednio zarządzać stanem paliwa. Kontroluje on między innymi zużycie paliwa w samochodzie, który jest na trasie, ale także system ten pozwala na bieżąco monitorować dystrybutory paliw na stacjach, które należą do firmy. Dzięki temu systemowi o wiele łatwiej planuję się wszystkie wydatki związane z dystrybucją paliwa, a także pozwala określić, w którym miejscu na trasie może zabraknąć paliwa.

Dodatkowo ten system potrafi na bieżąco monitorować temperatury w komorze chłodniczej, gdy firma zajmuje się przewozem towaru, który musi być przewożony w niskiej temperaturze. Czujniki i rejestratory kontrolują przez cały czas wilgotność powietrza i informują kierowcę, gdy otwierane są drzwi lub gdy temperatura spada poniżej zalecanej.

Gdzie jeszcze wykorzystywane są systemy AVL?

Firmy transportowe to tylko jedna z wielu branż, w której używa się tych systemów. Wykorzystywane są one również w komunikacji miejskiej, w szkołach jazdy, w branży budowlanej oraz w firmach oferujących przewóz osób. Systemy AVL są obecnie jednym z najlepszych dostępnych na rynku narzędzi do optymalizacji pracy i redukcji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw zajmujących się transportem. Przynoszą one nie tylko korzyści, dzięki którym znacznie redukowane są koszty, ale także pozwalają na dokładną kontrolę nad procesami logistycznymi oraz zarządzaniem wszystkimi zasobami przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *