Loading

wait a moment

Jak trudny jest montaż anten satelitarnych?

Jak trudny jest montaż anten satelitarnych?

Korzystanie z telewizji satelitarnej jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Jednak aby było ono możliwe, należy odpowiednio zainstalować i ustawić antenę satelitarną, przeprowadzić przewody oraz dokonać konfiguracji dekodera lub telewizora z wbudowanym dekoderem.

Czy montaż anten satelitarnych jest trudny?

Z pozoru mogło by się wydawać proste zadanie, jakim jest zamontowanie anteny satelitarnej, wymaga wielu czynności które bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności nie są możliwe. Jeżeli więc nie posiadamy stosownych narzędzi, materiałów, przyrządów do pomiarów lub po prostu wiedzy albo doświadczenia, lepiej zadanie takie pozostawić profesjonalnym monterom.

Aby poprawnie zamontować antenę satelitarną należy przede wszystkim dobrze zaplanować jej umiejscowienie. Ważne jest również obliczenie długości potrzebnego przewodu antenowego, zakupienie odpowiednich złączek lub przejściówek, elementów mocujących zarówno samą antenę, jak i zabezpieczających przewody. Rodzaj uchwytu do anteny należy dobrać odpowiednio do miejsca montażu – inne są stosowane przy montażu do różnego rodzaju elewacji, inne w zależności od typu na przykład barierki na balkonie. Często sam montaż może się wiązać z pracą na wysokości, co bez odpowiednich umiejętności oraz zabezpieczeń może być niebezpieczne.

Montaż anten satelitarnych dla każdego?

Kolejnym aspektem montażu anten jest odpowiednie nakierowanie przymocowanej już anteny na wybraną satelitę. Tutaj potrzebna jest bardzo precyzyjna regulacja, zwykle ciężka do wykonania bez dokładnych mierników sygnału. Regulację można też przeprowadzać w oparciu o wskazania na przykład dekodera, ale nastręcza to trudności związanych zwykle z oddaleniem dekodera od anteny – konieczności współpracy dwóch zorientowanych w temacie osób oraz najczęściej niedokładnymi wskazaniami urządzenia zaszytymi w opcjach niedostępnych od ręki. Po przeprowadzeniu regulacji antena powinna zostać usztywniona, co też nie zawsze jest prostym zadaniem.

Bardzo często istotne jest estetyczne i optymalne przeprowadzenie instalacji przewodu antenowego, będące nieodłącznym aspektem montażu anten satelitarnych. W jaki sposób poprowadzić go na zewnątrz budynku, by nie zaburzał estetyki i jednocześnie nie powodował zagrożenia, czy był zgodny z wymogami zarządcy budynku. Należy zastanowić się również, w jaki sposób ma być on wprowadzony do budynku – przelotki okienne czy może poprzez wywierconą dziurę. Prowadzenie przewodu w budynku również powinno być dobrze zaplanowane, a często wymogi estetyczne czy funkcjonalne wymagają rozwiązania wielu niełatwych problemów.

Podsumowując, dobry montaż anten satelitarnych nie jest prostym zadaniem, dlatego osoby nie zorientowane w temacie powinny pozostawić go specjalistom. Za stosunkowo niewielką opłatą możemy otrzymać profesjonalnie zainstalowany i skonfigurowany dostęp do interesującej nas usługi.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: Unimar – Montaż Anten Satelitarnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *