Loading

wait a moment

Jak dopasować spódnicę do sylwetki

Jak dopasować spódnicę do sylwetki

Krzywe nogi, szerokie biodra, tusza – to najczęstsze wymówki, przez które rezygnujemy z zakładania spódnic. Kiedyś rzeczywiście może to były bariery nie do przebycia jednak obecnie styliści potrafią zdziałać cuda. Patrząc na różne kroje tej części garderoby, dochodzimy do wniosku, że to kwestia kroju, a nie sylwetki.

Gruszka

Aby dobrze dopasować spódnicę do swojej sylwetki powinniśmy najpierw określić, jaką mamy figurę. Mamy do wyboru gruszkę, klepsydrę, jabłko, sylwetkę chłopięcą i z dużym biustem. Typowa gruszka ma szerokie biodra i wąskie ramiona. U tego typu pań sprawdzą się spódnice w kształcie litery A uszyte z lekko sztywniejszego materiału. Podkreślą one szczupłą talię, płaski brzuch i zatuszują szerokie biodra.

Jabłko

Kobiety o sylwetce w kształcie jabłka mają problem z fałdkami na brzuchu i pełnymi biodrami. Doskonale pasują do nich spódnica rozkloszowana, która zakryje brzuch i uda. Spódnica rozkloszowana dla jabłka może mieć dodatkowo plisy, które skuteczniej zamaskują fałdki.

Klepsydra

Szczupła klepsydra może założyć spódnicę ołówkową, o obcisłym kroju, która doskonale podkreśli jej idealną figurę. Pasuje jej również spódnica rozkloszowana, jak i w kształcie litery A. Kobieta o nieco krąglejszych kształtach i figurze klepsydry dobrze będzie prezentować się w spódnicy w stylu lat 50, z lejącego materiału najlepiej w wąskie plisy.

Duży biust

Kiedy kobieta jest szczupła, ma wąską talię, ale duży biust musi dodać sobie objętości w dolnej połowie ciała. W tym celu warto założyć spódnice o kroju litery A lub rozkloszowane. Przy komponowaniu stylizacji należy pamiętać, aby przy tego typu figurze dół był jasny lub wzorzysty a góra ciemna i stonowana. W taki sposób optycznie zmniejszymy biust i dodamy biodrom objętości.

Chłopięca sylwetka

Przy sylwetce chłopięcej spódnica rozkloszowana sprawi, że nogi będą wydawać się a chude. Tutaj sprawdzi się spódnica ołówkowa, mini. Kobiety o chłopięcej sylwetce zazwyczaj są szczupłe i nie muszą ukrywać żadnych fałdek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *