Loading

wait a moment

Import towaru z Chin. Jakie są etapy transportu oraz gdzie zamówić import?

Import towaru z Chin. Jakie są etapy transportu oraz gdzie zamówić import?

Wiele mówi się dziś o imporcie towarów z Chin. Jednak niewiele osób zna szczegóły dotyczące tego jak import wygląda w praktyce – jakie są jego etapy, od czego zacząć i gdzie najlepiej zamówić import towaru?

DOBRZE WYBIERZ PRODUCENTA

To pierwszy punkt na liście rzeczy do zrobienia przy imporcie towaru. Jeśli już wiesz jakie towary chcesz sprowadzić, zacznij szukać sprawdzonego producenta. Dobrym pomysłem jest stworzenie bazy z informacjami na temat producentów, oferujących najlepsze i najkorzystniejsze oferty. Przeanalizuj ceny, ale nie zapomnij zwrócić uwagi na istotne certyfikaty, warunki w jakich towar jest produkowany oraz czy w ogóle istnieje możliwość importu wybranego towaru.

SPRAWDŹ FABRYKĘ W CHINACH

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z importu z Chin, gdyż wydaje im się, że powinni samodzielnie odwiedzić i sprawdzić wybraną chińską fabrykę. Oczywiście wizytacja fabryki to bardzo dobry pomysł, dzięki temu możemy przekonać się o jakości towaru, sprawdzić warunki i przebieg produkcji, ale samodzielny wyjazd naraża nas na ogromne koszty, nie zawsze też posiadamy gruntowną wiedzę na temat importu z Chin.

Nie musimy jednak wszystkiego robić sami! Wybrany przez nas towar z Chin sprawdzić może za nas firma, która zajmuje się wspieraniem w imporcie. Przedstawiciel firmy na zamówienie klienta uda się do wybranej fabryki i dzięki fachowej wiedzy będzie mógł ocenić, czy warto skorzystać z usług danego producenta.

KWESTIE FORMALNE I PRODUKCJA

Jeśli masz już wybranego producenta i rodzaj towaru, kolejną czynnością będzie podpisanie stosownej umowy. Musimy przygotować się na wpłatę zaliczki – zwykle od 10% do 50% wartości całego zamówienia. Po wypełnieniu formalności, producent z Chin wytwarza wybrany przez Ciebie towar. Pamiętaj, że powinieneś otrzymać próbki towarów! Jeśli zadowala Cię jakość i wzornictwo, po opłaceniu całości zamówienia, fabryka zaczyna produkcję towarów. Kolejnym krokiem jest już załadunek towaru i import z Chin na zamówienie.

Import towaru z Chin. Jakie są etapy transportu oraz gdzie zamówić import?

GDZIE ZAMÓWIĆ IMPORT?

Jeśli towar został już wyprodukowany, czeka nas najważniejszy etap, czyli import. Importować możemy na różne sposoby. Najszybciej towary dotrą do nas jeśli wybierzemy import samolotem. Możemy wybrać też dłuższą realizację – pociągiem lub statkiem, które są zdecydowanie tańsze niż import drogą powietrzną.

Musimy też pamiętać o procedurach, które obowiązują przy imporcie z Chin. Wszystkie towary muszą przejść odprawę celną i posiadać szereg dokumentów – fakturę, list załadowczy, certyfikat i często (choć nie zawsze) świadectwo pochodzenia. Nie dopilnowanie dokumentacji może skutkować odesłaniem towaru z powrotem do Chin!

Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych importerów, którzy zajmują się importem z Chin na zamówienie. Najlepiej, aby importerzy znajdowali się na miejscu, w tym przypadku w Chinach. Pozwoli im to na dopełnienie wszystkich formalności za nas i sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad etapami produkcji i samym importem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *