Loading

wait a moment

Krem na popękane pięty

Krem na popękane pięty

Popękane pięty to nie tylko ból i mało estetyczny wygląd stóp, ale też w niektórych przypadkach poważny problem zdrowotny, którego nie należy lekceważyć. Pęknięte pięty mogą bowiem pojawiać się na skutek uwarunkować genetycznych, zbyt wysokiej wagi czy częstego noszenia szpilek, ale też chorób takich jak cukrzyca. Pęknięcia skóry na piętach są wyjątkowo bolesne, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają chodzenie. Przez pęknięcia mogą ponadto z łatwością przedostawać się do organizmu bakterie i wirusy wywołujące zakażenia. Warto regularnie więc dbać o dobry stan stóp, wykonując zabiegi pielęgnacyjne i stosując odpowiedni krem na pięty.

Odpowiednia pielęgnacja pięt

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w pozostałych partiach ciała, a naskórek narasta na nich znacznie szybciej niż może naturalnie się złuszczyć. Zaniedbania w kwestii regularnej pielęgnacji pięt i usuwania martwego naskórka powoduje więc rogowacenie, a co za tym idzie, pękanie skóry na piętach. Konieczne jest więc poświęcenie swoim stopom uwagi i stosowania systematycznie prostych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zrogowaciały naskórek na piętach najlepiej wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli. Dzięki temu zmięknie i znacznie łatwiej będzie go usuwać tarką lub pumeksem. Ścieranie martwego naskórka możemy wykonywać też szybciej, na sucho – przed codziennym wieczornym prysznicem. To najszybszy sposób zadbania o estetyczny wygląd stóp i regularne usuwanie martwej warstwy. Bardziej intensywny zabieg usuwania grubszej warstwy naskórka można wykonywać raz w tygodniu, robiąc sobie przy okazji domowe spa.

Po usunięciu naskórka skórę pięt należy natrzeć kremem stworzonym specjalnie do pielęgnacji tych partii ciała. Zwykłe kremy lub balsamy mogą być zbyt delikatne do grubszej skóry znajdującej się na piętach, wybieraj więc produkty stworzone z myślą o skutecznej pielęgnacji stóp.

Jaki krem do pielęgnacji pięt wybrać?

Krem na pięty marki Neutrogena (https://neutrogena.com.pl/product/27) to stworzony z myślą o popękanych i bolących piętach produkt do codziennego stosowania. W jego składzie znalazły się: pantenol o właściwościach łagodzących, hialuronian sodu i gliceryna, która mają właściwości silnie nawilżające. Dzięki temu nawet osoby zmagające się z bólem popękanych pięt natychmiast po zastosowaniu kremu odczują ulgę. Regularne stosowanie kremu pozwoli natomiast zapobiec podobnym problemom w przyszłości. Stworzony zgodnie z nowatorską formułą norweską krem do stóp na popękane pięty to gwarancja zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu skóry na stopach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *