Loading

wait a moment

Jak poprawnie zdejmować soczewki?

Jak poprawnie zdejmować soczewki?

Osoby, które planują zmienić okulary na soczewki, bardzo często zastanawiają się, czy ich zdejmowanie i zakładanie nie sprawi im problemu. Wbrew pozorom — zdejmowanie soczewek jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Problemy mogą pojawić się jedynie na początku — z każdym kolejnym zdejmowaniem, ta czynność będzie nam zajmować o wiele mniej czasu i stanie się prostsza – polecamy artykuł: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Zdejmowanie soczewek — krótka instrukcja

Pierwszym, niezwykle ważnym krokiem, zanim zaczniemy zdejmować soczewki, jest dokładne umycie i osuszenie naszych dłoni. Soczewka ma bezpośredni kontakt z naszym okiem, dlatego tak ważne jest to, aby pamiętać o odpowiedniej higienie. Zdejmowanie warto rozpocząć od prawego oka, aby nie pomylić soczewek. W momencie, gdy nasze dłonie są już czyste, musimy skierować wzrok ku górze i przytrzymać dolną powiekę za pomocą palca — np. środkowego.

Następnie należy powoli przybliżać palec wskazujący do oka i w momencie, gdy ten palec oka dotknie — musimy zsunąć soczewkę w dół na białą część naszego oka. Następnym krokiem jest ściągniecie soczewki. Tutaj przyda się kciuk i palec wskazujący, którymi delikatnie ściśniemy materiał. Te same czynności musimy wykonać na drugim oku. Po ściągnięciu obu soczewek — jeżeli używamy wersji jednodniowych, należy je wyrzucić. Jeżeli sięgamy po soczewki wielokrotnego użytku, należy je wyczyścić i zdezynfekować przed kolejnym użyciem. Niezwykle istotne jest to, aby nigdy nie używać wody z kranu ani do płukania soczewek, ani do płukania pojemnika, który jest przeznaczony na ich przechowywanie. Kontakt z taką wodą mógłby je zniszczyć, a co za tym idzie — sprawić, że niestety nie nadawałyby się już do stosowania.

Instrukcja zdejmowania soczewek jest bardzo krótka oraz prosta. Jak już wspominaliśmy — trudności mogą pojawić się jedynie na początku ich użytkowania. Decydując się na niezwykle wygodne, poręczne oraz komfortowe soczewki Acuvue, otrzymujemy nie tylko gwarancję wysokiej jakości wykonania, ale także tego, że nie będziemy mieli praktycznie żadnych problemów podczas ich stosowania. Soczewki doskonale przylegają do oka, poprawiają komfort naszego widzenia, a przy tym są bezproblemowe w obsłudze. W zależności od preferencji i upodobań możemy zdecydować się albo na egzemplarz jednodniowy, albo na takie soczewki, które są przez nas noszone przez dłuższy czas. Pamiętając o kilku zasadach ich zdejmowania — ta czynność będzie nie tylko prosta, ale i efektowna, a dobrze zabezpieczone soczewki z powodzeniem posłużą nam przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *