Loading

wait a moment

Budowanie wartości łańcucha dostaw

Budowanie wartości łańcucha dostaw

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów ewolucja europejskiego rynku logistycznego prężnie się rozwija, jednak etap transformacji dopiero się rozpoczyna, dlatego też niezwykle ważna w tym momencie jest ścisła współpraca pomiędzy spedytorami oraz dostawcami. Dzięki niej możliwe jest zapewnienie maksymalnej wartości dodanej nie tylko dla tych dwóch stron, ale również dla końcowych użytkowników. Aby osiągnąć zamierzony cel, warto stosować się do sześciu bardzo ważnych zasad, które zostały przygotowane przez firmę GEFCO.

Elastyczność

Preferencje konsumentów zmieniają się bardzo dynamicznie, podobnie zresztą, jak i popyt. W sytuacji, gdy oczekiwania względem niezawodnych, szybkich oraz punktualnych dostaw rosną, to wzrasta także konieczność odpowiedniej reakcji zarówno spedytorów, jak i dostawców logistycznych usług. Z tego też względu niezwykle ważna jest konsolidacja, ponieważ to ona daje przewagę i przekłada się na znacznie niższe koszty, a także większą efektywność działania.

Szybkość

Zarówno w przemyśle wytwórczym, jak i w handlu detalicznym szybkość realizacji usługi, a także niezawodność całego łańcucha dostaw jest niezwykle ważna w szczególności wtedy, gdy konieczne jest realizowanie częstych wysyłek małych partii towaru. Klienci od dostawców usług logistycznych oczekują przede wszystkim szybkiej reakcji oraz krótkiego czasu realizacji zamówienia, o czym można przeczytać więcej na stronie https://pl.gefco.net/pl/rozwiazania-logistyczne-i-transportowe/rozwiazania-jednorazowe/rozwiazania-dla-pilnych-dostaw/.

Informacje o usłudze w rzeczywistym czasie

Wzrost elastyczności oraz szybkości działania wpływa bezpośrednio na jeszcze jedną bardzo ważną kwestię, a mianowicie na potrzebę wglądu w czasie rzeczywistym we wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą realizowanej usługi. Kwestią tą zajmują się operatorzy logistyczni a mowa tutaj głównie o takich informacjach jak lokalizacja, czy też czas dostarczenia towaru do miejsca docelowego.

Wiarygodność danych

Wszyscy partnerzy biorący udział w łańcuchu dostaw muszą ze sobą dobrze współpracować, ponieważ jedynie w ten sposób możliwe jest lepsze zrozumienie dostarczanych informacji. Wspomniani partnerzy muszą ponadto rozumieć jak reagować we właściwy sposób, gdy pojawiające się dane wskazują na potrzebę zmian.

Efektywność kosztowa

Właściwe zarządzanie kosztami jest niezwykle ważne, jednak bardzo istotne są również inwestycje poczynione w nowe rozwiązania oraz technologie, które mają zapewnić większą efektywność. Aby generować oszczędności kosztowe, istotna jest konsolidacja, która najlepiej, jeśli będzie wykorzystywała urządzenia typu “share-user”, a także sieć LTL.

Zrównoważony rozwój

Partnerzy biorący udział w łańcuchu dostaw, biorąc pod uwagę nie tylko obowiązujące przepisy, ale również świadomość konsumentów skłaniają się do tego, aby jak najbardziej zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a także poprawić zrównoważony charakter działalności. Z tego też względu zarówno spedytorzy, jak i dostawcy usług logistycznych muszą ze sobą współpracować, ponieważ jedynie w ten sposób uda im się wyeliminować negatywny wpływ na otaczające nas środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *