Loading

wait a moment

Bezpieczeństwo w Górnictwie dzięki RESYS

Bezpieczeństwo w Górnictwie dzięki RESYS

System łączności Resys w górnictwie czyli sprawniejsze ratownictwo górnicze.

Jak wiadomo branża górnicza jest jedną z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie zadziwia w takim razie fakt, że gałąź górnicza z zapałem obserwuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu i technologii wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz wsparcia akcji ratowniczych. Każda z technik, która w istotny sposób poprawia bezpieczeństwo i jakość pracy górników budzi zainteresowanie. Tutaj chcemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji, która wspiera ratownictwo górnicze  i jest równie istotna dla pracy górników na całym świecie.

Komunikacja – to możliwość skrócenia czasu dotarcia ratowników do poszkodowanych

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez komunikacji – to konieczny element akcji ratowniczej, bezpośrednio wpływający na bezpieczeństwo jej prowadzenia. Istotne jest również pod ziemią aby jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych, skuteczniej nawigować akcję ratownicza i mieć możliwość lokalizowania ratowników podczas akcji. Obecnie stosowane systemy łączności oparte o kabel telefoniczny, stwarzają problemy, ponieważ każdy zastęp udający się w rejon wypadku musi dysponować taką łącznością. Komunikacja dotyczy jedynie zastępowego i nie daje możliwości lokalizowania całego zastepu.

Odpowiedzią na te wyzwania jest – system komunikacji bezprzewodowej Resys

Bezpieczeństwo w Górnictwie dzięki RESYSSystem Resys, który został zaprojektowany pod potrzeby ratownictwa górniczego. System zapewnia możliwość radiowej łączności duplexowej między ratownikami (duplex – oznacza to, że Resys pozwala na równoległą komunikację w obie strony w tym samym czasie). Na dodatek Resys lokalizuje i pozwala na monitorowanie funkcji życiowych ratowników. Resys jest systemem łączności bezprzewodowej budowanym ad hoc, a zbudowana raz sieć pozwala na komunikację wszystkich zastępów udających się do rejonu wypadku.

Z systemu bezprzewodowej łączności Resys mogą korzystać nie tylko ratownicy górniczy, ale także sami górnicy. Kopalnie uważnie przyglądają się rozwojowi komunikacji w górnictwie, która zwiększa bezpieczeństwo górników, jednocześnie dając im  wydajne, skuteczne oraz nowoczesne narzędzie do pracy.

System Resys sprawdza się zarówno podczas codziennej pracy, zwiększając skuteczność oraz wydajność górników, jak także podczas wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdzie system komunikacji Resys przydaje się ratownikom górniczym.

System Resys to aktualnie jeden z najbardziej śmiałych systemów dedykowanych do pracy w ciężkich warunkach – potwierdzają to certyfikaty ale też nagroda Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, które zostały przyznana firmie 2RHP i systemowi RESYS jako innowacji roku 2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *