Loading

wait a moment

Zajęcia dla małych inżynierów – robotyka dla dzieci!

Zajęcia dla małych inżynierów – robotyka dla dzieci!

Zajęcia pozalekcyjne lub kursy robotyki dla dzieci stają się coraz popularniejsze. Na zajęciach dzieci uczą się na zestawach najlepszych firm takich jak: LEGO, LOFI czy PHOTON. Czym są dokładnie takie zajęcia? Są one typowo praktyczne, rozwijają zdolności manualne, techniczne i kreatywność. Młodzi konstruktorzy mogą samodzielnie budować, tworzyć, konstruować, programować, a następnie wprawiać w ruch roboty, które samodzielnie wykonały. Robotyka to ciekawe zajęcia pozalekcyjne, które rozwija wyobraźnię przestrzenną i pozwalają łatwiej zrozumieć przedmioty ścisłe. Zajęcia tego typu organizowane są także w ramach półkolonii dla dzieci w największych miastach. Półkolonie z robotyką obecne są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Łódź.

Zajęcia z robotyki dla małych konstruktorów

Podczas prowadzonych zajęć z robotyki dzieci uczą się takich pojęć jak: przekładnia, moc silnika, algorytm sterowania. Na każdych zajęciach instruktorzy starają się, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej rozrywki i atrakcji. Zajęcia dla małych konstruktorów najczęściej podzielone są na różne poziomy zaawansowania. Każdy poziom trwa jeden semestr, po którego ukończeniu można kontynuować naukę i zabawę na wyższym poziomie. Zajęcia z robotyki prowadzone w ramach półkolonii przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Przykładem może być tutaj oferta Planety Robotów z Warszawy od lat organizującej zajęcia z LEGO robotyki dla dzieci. Propozycja Planety Robotów to między innymi, dostępne przez cały rok warsztaty oraz robotyczne półkolonie dla dzieci organizowane w czasie letnich wakacji oraz ferii zimowych. Kreatywne, tematyczne półkolonie dla dzieci to jedna z ciekawszych propozycji na spędzenie czasu pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w okresie wolnym od szkoły.

Dzieci uczęszczające na zajęcia, a także maluchy, które chcą spróbować swoich sił jako konstruktorzy, mogą brać udział w specjalnych koloniach, które organizowane są w większych miastach. Wyjazdy zazwyczaj trwają 10 dni i organizowane są w okresie wakacyjnym.

Podczas półkolonii dzieci i młodzież mają zaplanowane i zorganizowane całe dnie. Codziennie odbywają się warsztaty z robotyki, wyjazdy do ciekawych miejsc, warsztaty naukowe. Oprócz tego dzieci grają w gry logiczne i terenowe. Wszystko po to, aby rozbudzić dziecięcą wyobraźnie i pobudzić ją do działania. Dzieci podczas kolonii oprócz robotyki mają także czas na zabawę. Grają w piłkę, organizują turnieje. Wieczorem natomiast jest czas na integracyjne ognisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *