Loading

wait a moment

Akcesoria uszczelniające do brodzika

Akcesoria uszczelniające do brodzika

Nieszczelny brodzik to jeden z problemów, który może wystąpić w naszej łazience. W takim przypadku pojawia się pytanie – czy konieczna jest wymiana starego brodzika na nowy, czy może istnieją sposoby, by go uszczelnić? Pewnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej taśmy uszczelniającej. Skutecznie zabezpiecza ona usterkę, pozwalając na korzystanie z brodzika.

Akcesoria uszczelniające do brodzika

Taśma uszczelniająca do brodzika – czym właściwie jest?

Taśma silikonowa znana jest także jako listwa uszczelniająca do brodzika. To akcesorium, które wykorzystywane jest do izolowania powierzchni narażonych na kontakt z wodą, a także chwilowej lub trwałej naprawy uszkodzeń powstałych m.in. w związku z działaniem wilgoci. Taśma uszczelniająca do brodzika stosowana jest w łazienkach – zarówno do brodzików, jak i wanien.

Produkt ten może występować w różnych kolorach, jednak najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny jest biały. Listwa uszczelniająca do brodzika pozwala uzyskać neutralny i estetyczny wygląd. Dzięki dużej trwałości z powodzeniem zastępuje inne materiały izolujące.

Taśma uszczelniająca do brodzika najczęściej wykonana jest z silikonu, który powleczony jest klejem akrylowym lub z miękkiego włókna syntetycznego. Dzięki temu akcesorium to jest rozciągliwe i elastyczne. Można je dopasować do kształtu konkretnej powierzchni, zapobiegając powstawaniu szczelin, przez które może przenikać wilgoć.

Listwa uszczelniająca do brodzika – zalety

Taśma uszczelniająca do brodzika ma liczne zalety. Największą z nich jest wodoodporność. Właściwości uszczelniające zabezpieczają przed wyciekami wody. Ponadto tego typu akcesorium jest wytrzymałe i odporne na działanie środków czyszczących. Atutem jest także zwiększona wytrzymałość na urazy mechaniczne oraz uderzenia. Neutralny, biały kolor sprawia, że listwa uszczelniająca do brodzika z powodzeniem może być wykorzystana praktycznie w każdej łazience.

Taśma uszczelniająca jest samoprzylepna. To oznacza, że nie ma konieczności używania dodatkowego kleju, aby ją zamontować. Dzięki temu jest także łatwa i szybka w montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *