Loading

wait a moment

Niezapomniana wycieczka na Lwowską Starówkę

Niezapomniana wycieczka na Lwowską Starówkę

Wakacje to idealny czas na zwiedzanie. Jeżeli odwiedziłeś już wszystkie Polskie miasta, czas udać się za granicę. Idealnym rozpoczęciem przygody z innymi krajami będzie wycieczka do Lwowa. Jest to największe miasto zachodniej Ukrainy, a także jedno z centrów kulturalnych. Lwów w ostatnim czasie stał się jednym z najpopularniejszych miejsc najchętniej odwiedzanych przez Polaków i w ciągu paru lat będzie pękał od turystów z całego świata. Miasto to przyciąga miłośników historii i ciekawskich lubiących odkrywać narodowe dziedzictwo. Jest także idealnym miejscem dla osób mniej zamożnych, ponieważ na Ukrainie jest bardzo tanio i w niskiej cenie można zarówno zjeść jak i pobawić się w tutejszych lokalach. Kolejnym plusem jest także jego bliskość od granicy i dzięki temu można wyskoczyć na weekend, a także na dłuższą wycieczkę.

Niezapomniana wycieczka na Lwowską StarówkęNa terenie Lwowa znajduje się wiele pięknych miejsc. Zaczynając od wielu parków, które warto zobaczyć, a kończąc na Starym Mieście, które wpisane jest na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tutaj wiele pięknych budowli, zachwycających detalami oraz rozmiarem, a także różnorodnością.

Będąc w tym pięknym mieście nie można pominąć zobaczenia cmentarza Łyczakowskiego, na którym pochowanych zostało wielu zasłużonych ludzi w tym ogromna ilość Polaków. Najbardziej wartą uwagi jest część zwana Cmentarzem Obrońców Lwowa. Zajmuje on odrębne miejsce na stokach wzgórz. Nazywany jest także Cmentarzem Orląt gdyż prawie 3000 żołnierzy to młodzież szkół średnich i wyższych. Miejsce to naprawdę robi wrażenie i jest warte poświęcenia choćby godziny naszego czasu.

O Lwowie można by dużo mówić i pisać, lecz słowa nie oddadzą tego co się czuje będąc tam i widząc te wszystkie ogromne i pełne historii budowle. Wycieczka do Lwowa powinna znaleźć się na liście każdego, nie tylko starszego ale i młodszego Polaka. Warto odwiedzić to miasto, ponieważ wrażenia są ogromnie pozytywne i na pewno będziemy chcieli do niego wrócić nie raz. Gwarantowane są także dobre wspomnienia i zadowolenie z każdego momentu wyprawy. Ceny także są niskie co dodatkowo zachęca. Nie czekaj tylko zaplanuj wycieczkę już teraz.

Będąc Polakiem jesteśmy silnie związani z miastem Lwów, które jeszcze w ubiegłym wieku należało do Polski. Podczas tego okresu mieszkało tam wielu Polaków, stworzono polskie Uczelnie Wyższe, a na ulicach słychać było polską mowę. Wszystko się pozmieniało wraz z zakończeniem I wojny światowej, ale niesamowite miejsca pozostały. Miejsca, które możemy zobaczyć tylko dzięki wycieczce do Lwowa.

Jadąc na wschód koniecznie należy odwiedzić kilka miejsc bliskich naszym sercom i nieodzownie związanych z historią polskiej państwowości. Myślę oczywiście o zwiedzeniu Cmentarza Orląt Lwowskich, wokół którego nieustannie wybuchają spory polsko- ukraińskie. Cmentarz ten jest symbolem polskiej odwagi i męstwa, a w szczególności jest hołdem dla poległych dzieci w walkach o Lwów.

Kolejnym ważnym zabytkiem do odwiedzenia podczas wycieczki do Lwowa jest jego Rynek. W miejscu tym znajduje się wiele zabytkowych kamienic i ratusz, które cieszą oko turysty. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że przez rynek ten przejeżdżają tramwaje, co nie jest często spotykane w tego typu miejscach. Innym miejscem, które warto zobaczyć jest Opera Lwowska zaprojektowana przez polskiego architekta.

Niezapomniana wycieczka na Lwowską StarówkęLwów był niegdyś jednym z największych miast Polski i nawet był stolicą Galicji podczas zaborów, ale z racji tego, że jest miastem położonym na wschodzie to mieszczą się tam również liczne zabytkowe budowle prawosławne, ale nie tylko. Polska była krajem wielonarodowościowym, więc i we Lwowie mieszkali ludzie różnych wyznań. Przykładem tego jest świątynia- Katedra Ormiańska, zawierająca przepiękne malowidła i były Klasztor Dominikanów, który obecnie jest Cerkwią Najświętszej Eucharystii i należy do Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Zobaczyć możemy również wiele innych budowli sakralnych. Po zwiedzeniu ich wszystkich możemy zmienić nieco charakter i przeznaczenie zabytków i udać do Pałacu Potockich, w którego wnętrzach aktualnie znajduje się filia Lwowskiej Galerii Sztuki.

Perłę wśród wymienionych zabytków stanowi Lwowski Dworzec Główny, który zobaczymy jako pierwszy, gdy na wycieczkę do Lwowa udamy się koleją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *