Loading

wait a moment

Kiedy warto skorzystać z transportu HDS i na czym on polega?

Kiedy warto skorzystać z transportu HDS i na czym on polega?

Pojazdy wyposażone w HDS są niezbędne podczas transportu wielu rodzajów ponadgabarytowych obiektów. Jednak kiedy dokładnie warto skorzystać z transportu HDS? Jak wygląda transport towarów za pomocą pojazdów wyposażonych HDS? Dalsza część artykułu na pewno rozjaśni wszystkie wątpliwości.

HDS – co to jest?

Tajemniczo brzmiący skrót HDS oznacza nic innego jak hydrauliczny dźwig samochodowy. Samochody ciężarowe są wyposażone w tego typu samobieżne dźwigi i żurawie, dzięki czemu mogą podnosić nawet bardzo ciężkie obiekty. Dźwigi HDS są montowane na samochodach ciężarowych, dzięki czemu mogą dojechać w każde miejsce na terenie budowy czy gospodarstwa. Skorzystanie z transportu HDS – transport-pm.pl jest niezwykle dogodną opcją, dzięki której znacznie zoptymalizujesz pracę swojej firmy.

Rodzaje dźwigów HDS

W ofertach wielu firm można znaleźć różne rodzaje dźwigów HDS. Zależnie Twoich potrzeb, możesz skorzystać z:

  • dźwigu HDS do użytku ogólnego. Tego typu dźwig pracuje poziomo i pionowo.
  • specjalnego dźwigu HDS przystosowanego do wycinki leśnej. W tego typu dźwigach zamiast haków są zamontowanego chwytaki do przenoszenia drewna.
  • dźwigów HDS montowanych w tylnej części pojazdu na skrzynią ładunkową
  • dźwigów HDS zamontowanych za siedzeniem kierowcy

Warto skontaktować się z specjalistami, którzy podpowiedzą który typ pojazdu z dźwigiem HDS najlepiej spełni swoje zadanie. Specjalistyczny transport maszyn – transport-pm.pl  jest trzonem działalności PM Serwis, dlatego warto zaufać firmie z 15-letnim doświadczeniem.

Transport HDS – co można przewieźć?

Samochody wyposażone w dźwig HDS mogą załadować i następnie przewieźć wiele rodzajów obiektów:

  • materiały budowlane
  • maszyny przemysłowe
  • łodzie
  • bele drewna
  • kontenery
  • wszelkie inne gabarytowe obiekty

Kolejną ogromną zaletą transportu HDS jest fakt, że może być wykorzystywany również do transportu i następnie montażu takich precyzyjnych elementów jak suwnice czy elementy prefabrykowane.

HDS – gdzie się używa

Dźwigi HDS dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, są popularne na całym świecie. Nie jest to zaskoczeniem, skoro dzięki dźwigom HDS możesz przewieźć wiele rodzajów obiektów na odległość setek kilometrów. Transport HDS może oczywiście odbywać się również jedynie na terenie danej budowy, portu, czy fabryki. Samochody wyposażone w dźwigi HDS mogą również pracować pod dachem i w dowolnych temperaturach. Wszystkie te czynniki powodują, że samochody wyposażone w dźwigi HDS, cieszą się ogromną popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *