Loading

wait a moment

Jak przygotować się na wczasy za granicą

Jak przygotować się na wczasy za granicą

Zakup wakacji last minute, wrzucenie do walizki takich rzeczy jak ręczniki kąpielowe czy bikini oraz ustawienie autorespondera to nie wszystko o co należy zadbać podczas organizacji takiego urlopu. Aby naprawdę wyciągnąć jak najwięcej z takiego urlopu, należy podejść do tego równie metodycznie jak do codziennych obowiązków. O czym nie należy zapomnieć wybierając się na urlop?

Wybór miejsca swojego urlopu

Zawsze warto mierzyć siły na zamiary i rozsądnie wyważyć między sferą marzeń (Nowa Zelandia czy Kuba) a punktami na mapie, które są atrakcyjne pod względem ceny, łatwością dotarcia i odległością. Na takiej liście są takie kraje jak: Wyspy Kanaryjskie, Toskania, Andaluzja i Daleki wschód. Niestety z różnych przyczyn nie wszędzie jest w pełni bezpiecznie, tak więc chyba nie warto decydować się na np. tydzień w Tunezji za tysiąc złotych. Destynacja, niezależnie od tego czy jest tą na którą wystarczy funduszy, czy jest tą wymarzoną, będzie decydowała o każdym kolejnym kroku. To właśnie od niej będzie zależał wybór hotelu (warto wiedzieć, iż w każdym kraju gwiazdki liczą się trochę inaczej), sposób poruszania się na miejscu (transport lokalny, wynajęty samochód czy autostop), dobór garderoby (Sycylia czy Islandia), a nawet towarzystwo (rodzina czy rozrywkowa ekipa).

Poszukiwania tanich biletów

Zakup biletów z odpowiednim wyprzedzeniem posiada duże prawdopodobieństwo, iż będą one tańsze – lotnicze warto kupować dwa-trzy miesiące przed podróżą, a kolejowe dwa tygodnie. Przed zakupem zaleca się ustalenie sobie granicznej kwoty, powyżej której inwestycja przestaje się opłacać.

Ówczesne wykupienie noclegu

Tutaj wszystko zależy od charakteru wczasów. Jedni marzą o Eurotripie w wypieszczonym kamperem, inni zatrzymują się tylko w hotelach posiadających więcej niż cztery gwiazdy, jeszcze inni preferują przeżycia ekstremalne – spanie na wysokości około 125 metrów pod ziemią, pod gołym niebem lub na szczytach górskich. Wartym rozpatrzenia rozwiązaniem jest dostosowanie rodzaju noclegu do miejsca, w które się jedzie. Jeśli Florencja to mieszkanie w starej kamienicy w cegle i drewnie, jeśli Malediwy, to domek na balach. Chcąc takie opcje uzyskać w niezbyt drogich cenach, warto zapoznać się z rekomendowanymi stronami rezerwacyjnymi noclegi, gdzie po kilkunastu rezerwacjach, później można otrzymać zniżki.

Zorientowanie się o cenach w miejscu przeznaczenia

Takie działanie pozwoli odpowiednio przygotować budżet. Nie chodzi tutaj o liczenie co do złotówki, ponieważ więcej w tym stresu niż przyjemności. Zaleca się jednak założyć sobie pewne widełki po to, aby część pieniędzy wziąć w walucie w gotówce, a na karcie kredytowej ustalić dodatkowo odpowiedni limit. Ponadto warto sprawdzić, czy w danym kraju działają danego typu karty płatnicze.

Sprawdzenie co naprawdę warto zwiedzić

Odpowiednie rozeznanie przed wyruszeniem na wymarzony urlop pozwoli w pełni skorzystać z wakacji, bez pewnego niedosytu w postaci – szkoda, iż na to nie mieliśmy czasu lub nie było warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *