Loading

wait a moment

GOKARTY – idealny pomysł na czas wolny

GOKARTY - idealny pomysł na czas wolny

TORY KARTINGOWE

Gokarty to coraz popularniejszy pomysł na miłe spędzenie czasu. W Polsce otwiera się coraz więcej torów kartingowych umożliwiających jazdę małym czterokołowym pojazdem zwanym gokartem. Prędkość zazwyczaj wynosi do 60 km/h, natomiast wyczynowe gokarty mogą się rozpędzać nawet do 180 km/h. Moc typowego pojazdu waha się od 4,5 do 13 koni mechanicznych. Odczuwalna prędkość wydaje się jednak wyższa niż jest w rzeczywistości. Dzieje się tak ponieważ od samego toru dzieli nas tylko kilkanaście centymetrów. Gokarty amatorskie są tańsze i cięższe. Większa waga wynika z dodatkowego uzbrojenia, które ma zapewnić bezpieczeństwo niedoświadczonym kierowcom. Gokarty wyczynowe są i wiele lżejsze, ale też i droższe. Pozwalają jednak na osiągnięcie większych prędkości.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO JAZDY GOKARTEM

Ważne jest, aby się odpowiednio ubrać idąc na tor. Najlepiej w strój, który nie krępuje ruchów abyśmy się czuli swobodnie. Obuwie najlepiej sprawdzi się sportowe jednak należy unikać sznurówek, ponieważ mogą one się wplątać w pedały gokarta. Każdy tor kartingowy posiada kaski do wypożyczenia bez których nie można rozpocząć swojej przygody w sposób bezpieczny. Należy również pamiętać o kominiarce, która stosowana jest w celach higienicznych. Są one również dostępne do zakupienia na torach. Osoby z długimi włosami powinny chować je pod ubranie i związać. Wszystkie te zasady są niezbędne do tego aby jazda była bezpieczne i została w naszej pamięci jako niezapomniane przeżycie.

GOKARTY PROFESJONALNE

Jeśli jeździsz bardzo dobrze a gokarty sprawiają Ci niezwykłą przyjemność warto wziąć udział w profesjonalnych zawodach. W Polsce odbywają się Mistrzostwa w Kartingu. Organizowane są również mniejsze imprezy. Wielu profesjonalnych kierowców zaczynało swoją karierę właśnie na torach gokartowych. Pojazdy te są świetną metodą na trening mięśni oraz prędkości. Pozwala to na bardzo szybki rozwój zawodnika. Wyścigi wzbudzają wiele emocji i umożliwiają podnoszenie poziomu swoich umiejętności. Bardzo popularne w obecnych czasach jest uczenie już małych dzieci jazdy na gokartach.

GOKARTY WYCZYNOWE – RACING DRIVER PROGRAM

Gokarty wyczynowe dostępne są zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Można z nich skorzystać podczas treningów na otwartych torach profesjonalnych lub będąc członkiem zespołu Racing Driver Program. Fundacja ta zajmuje się wspieraniem młodych talentów. Ekipa biorąca w tym udział przygotowuje dzieci do wzięcia udziału w wyścigach gokartowych. Celem jest uczynić z nich coraz lepszych kierowców, aby dzięki podnoszeniu swoich umiejętności coraz lepiej reprezentowali nasz kraj na licznych zawodach gokartowych. Więcej na temat programu można przeczytać na stronie driverprogra.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *