Loading

wait a moment

Dlaczego warto zdecydować się na panele podłogowe laminowane?

Dlaczego warto zdecydować się na panele podłogowe laminowane?

Podłoga to tło aranżacyjne, na którym można stworzyć dowolny wystrój. Panele w salonie powinny spełniać jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną. Podczas planowania zagospodarowania przestrzeni, warto uwzględnić kolorystykę oraz przeznaczenie danego pomieszczenia. Dzięki temu można łatwiej dobrać rodzaj i odcień podłogi, która będzie tworzyć harmonijną całość z meblami i ścianami. Na jakie panele podłogowe w salonie warto postawić? Czym wyróżniają się laminowane panele?

Panele podłogowe do salonu aranżacje

Panele na podłogę do pokoju dziennego imitują klasyczną podłogę drewnianą, która jest nie tylko trudna w utrzymaniu, ale również mało praktyczna. Każda kropla wody oraz wilgoć mogą prowadzić do ich odkształcenia. Prace naprawcze są natomiast bardzo drogie. Panele podłogowe do salonu będą bardzo podobne do drewna dębowego lub świerkowego pod względem kolorystyki oraz faktury.

Dla osób preferujących stosowane kolory idealnie sprawdzą się panele laminowane szare. Z kolei osoby urządzające mieszkanie w stylu loftowym zainteresują modele przypominające surowy beton. Można je wykorzystać również jako panele 3d na ścianę, tworząc klimat industrialnego budynku w nowoczesnym ujęciu.

Panele salon – dlaczego warto wybrać laminację?

Laminowane panele do salonu można bardzo łatwo zamontować. Dzięki temu możliwe jest wykonanie nawet samodzielnego montażu, bez konieczności zatrudniania ekipy wykończeniowej. To bardzo praktyczne zastosowanie, gdyż panele podłogowe do salonu są wodoodporne, dlatego sprawią, że aranżacje salonu z kuchnią będą możliwe. Przykładowo, panele laminowane classen występują w klasie ścieralności AC3 do AC6, a więc idealnie sprawdzą się w salonie, ponieważ nawet pomimo często uczęszczanych miejsc, zachowają swój atrakcyjny wygląd.

Przy wyborze danej aranżacji, panele podłogowe w salonie pozwolą dobrać odpowiednie dodatki, uzupełniając wystrój. Klasyczne  panele imitują powierzchnie drewniane. Wybierając je można zaoszczędzić sporą sumę. Deski drewniane są trudne w utrzymaniu, należy je regularnie pielęgnować oraz unikać wilgoci czy kropel wody, dlatego nie sposób wykończyć nimi kuchnię. Panele laminowane są wodoodporne, a ich struktura sprawia, że bardzo przypominają słoje i sęki drewniane. To rozwiązanie tańsze, które jakością nie odbiega od droższych propozycji. W zależności od charakteru pomieszczenia można zdecydować się na panele o podwyższonej ścieralności. Wówczas istnieje pewność, że nie wytrą się wskutek częstego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *