Loading

wait a moment

Czysta energia, czysty zysk

Czysta energia, czysty zysk

Rynek energii odnawialnej jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki energetycznej. Największy nacisk położony jest obecnie na instalacje fotowoltaiczne, na które można uzyskać dotacje oraz dofinansowania w funkcjonujących obecnie programach takich, jak Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Prosument 2. Jednak zainteresowanie budzą również takie alternatywne energie odnawialne, jak energia geotermalna, z biomasy, wiatru czy pozyskiwana z płynącej wody. Dlaczego warto zainteresować się źródłami energii odnawialnych i jak szybko zwracają się tego typu inwestycje?

Energie odnawialne – czysty zysk i bezpieczna przyszłość

Świat współczesny stoi u progu wielkich zmian dotyczących sposobu pozyskiwania energii i funkcjonowania na co dzień w sposób bardziej zrównoważony i bezpieczny dla środowiska naturalnego. Rynek energii odnawialnej pozwala na uzyskiwanie jej w całkowicie nieszkodliwy dla otoczenia sposób. Instalacje fotowoltaiczne dzięki energii pozyskiwanej ze słońca są w stanie produkować prąd elektryczny całkowicie za darmo. Pompy ciepła pozwalają z kolei na wykorzystanie energii geotermalnej pochodzącej z głębi Ziemi, co umożliwia zarówno produkcję prądu, jak i ciepła. Energia wiatrowa umożliwia wykorzystanie energii wiatru w energię elektryczną lub mechaniczną za pomocą turbin wiatrowych, a energia z biomasy, poprzez jej spalanie przekształca się w energię cieplną lub elektryczną. Wszystkie te sposoby produkowania energii w przeciwieństwie do tradycyjnych opartych na węglu i gazie, są czyste i w zasadzie darmowe, po zwrocie kosztów, jakie należy ponieść początkowo.

Jak szybko zwracają się inwestycje w instalacje oparte na energii odnawialnej?

Zwrot kosztów ponoszonych przy inwestycji w instalacje wykorzystujące energie odnawialne następuje obecnie coraz szybciej ze względu na niższe ceny części, a także możliwość pozyskania dofinansowania na te cele z programów ogólnopolskich, rządowych, unijnych czy regionalnych. Więcej szczegółów dotyczących rynku energii odnawialnych można znaleźć na stronie Cleaner Energy https://cleanerenergy.pl/oze/rynek-oze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *