Loading

wait a moment

Wybieramy monitor UHD

Wybieramy monitor UHD

Na komfort pracy wpływ ma m.in. jakość monitora. Aby spełniał wymagania użytkownika, musi cechować się odpowiednimi parametrami – jednym z nich jest rozdzielczość. Na uwagę zasługują monitory 4K – to coraz popularniejszy wybór wymagających użytkowników.

Monitory 4K – dlaczego zyskują tak dużą popularność?

Monitory o rozdzielczości 4K są narzędziami wydajnymi, ale i uniwersalnymi – spełnią wysokie wymagania zarówno miłośników gier, jak i osób używających ich w pracy. Docenią je wszyscy, którym zależy na wysokiej jakości obrazu, dużej przestrzeni roboczej, świetnej ostrości i płynności obrazu, a także na realistycznych kolorach. Wiele firm ma w swojej ofercie monitory 4K – jaki model zatem wybrać? Wiele zależy od konkretnych zastosowań. Podpowiadamy, na jakie cechy warto zwrócić uwagę.

Największe zalety rozdzielczości 4K?

Monitor UHD (Ultra HD) wyróżniają się bardzo wysoką rozdzielczością ekranu – 3840×2160 pikseli. Oznacza to, że pikseli jest czterokrotnie więcej niż w przypadku najpopularniejszych monitorów, czyli Full HD – 4K zapewnia aż ponad osiem milionów pikseli na ekranie.

Tak wysoka rozdzielczość zapewnia obraz bogaty w detale, co ma ogromne znaczenie dla grafików i fotografów zajmujących się profesjonalnie obróbką zdjęć, montażystów wideo, ale też programistów, testerów aplikacji czy analityków danych. Inną zaletą, którą docenią, jest duża przestrzeń robocza.

Dobrej jakości monitor komputerowy 4K gwarantuje też większą ostrość obrazu, płynną pracę, a wyposażony w dodatkowe technologie – jak m.in. G-Sync – na bieżąco wspomaga synchronizację obrazu.

Kto powinien zainwestować w monitor UHD 4K?

Grupy docelowe po części wymieniliśmy już powyżej. Tego typu monitory mają zastosowanie u tych osób, dla których jakość i ostrość obrazu jest priorytetem – zarówno w pracy, jak i do rozrywki.

Monitor 4K idealnie sprawdzi się dla gracza – miłośnicy tej formy rozrywki mogą rozgrywać akcję w najwyższej możliwej jakości, a także w pełni doświadczyć tego, co stworzyli autorzy gier. Technologia UHD sprawia, że można przenieść się w świat fantazji i dostrzec wszystkie szczegóły wyświetlane na ekranie monitora dla graczy.

Poza tym walory tych urządzeń docenią zwolennicy filmów i seriali oglądanych w domowych, ale zbliżonych do kinowych, warunkach. W tej roli znakomicie sprawdzą się ekrany zakrzywione, które potęgują wrażenie, jakby widz był otoczony przez obraz – modele UHD pełnią zatem coraz częściej rolę monitorów domowych.

Modele 4K to również świetne narzędzie pracy, m.in. dla grafika, gdyż dla nich wysoka rozdzielczość i bogactwo detali ma ogromne znaczenie, a także dla programisty czy analityka, gdyż mogą oni wygodnie rozmieścić na ekranie okna wielu programów. Jako model do biura można wybrać po prostu tradycyjny monitor Full HD – zalety 4K docenią osoby, które podczas wykonywania swoich obowiązków polegają na wielozadaniowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *