Loading

wait a moment

Sposób na zmarszczki? Fotoodmładzanie twarzy!

Sposób na zmarszczki? Fotoodmładzanie twarzy!

Z wiekiem skóra traci dawną sprężystość, nie jest już tak napięta, dlatego pojawiają się zmarszczki. Większość z nas w pośpiechu szuka pierwszych kremów przeciwzmarszczkowych, które działają tylko na wierzchniej warstwie cery. Problem leży jednak w kolagenie, a raczej jego braku. Remedium na problem okazuje się fotoodmładzanie twarzy.

Jak to działa?

Jest to bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg. Skorzystać mogą z niego osoby w każdym wieku, ze szczególnym naciskiem na te, które dostrzegają pierwsze objawy starzenia. Polega on na biostymulacji laserowej tkanek głębszych warstw skóry. Oprócz niwelowania zmarszczek i sprawienia, że będą mniej widoczne, zabieg ten niesie za sobą o wiele więcej korzyści. Przede wszystkim poprawia koloryt naskórka i jego gęstość. Pomoże również na problem otwartych naczynek. Warto wiedzieć, że należy go powtarzać dla uzyskania optymalnych efektów.

Jak przebiega?

Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem dermatologicznym, obarczonym niskim, prawie zerowym ryzykiem. Wykorzystuje się do niego laser, który emitując światło, pobudza nasze komórki do zwiększonej produkcji kolagenu. To właśnie on odpowiada za sprężystość naszej skóry, a naturalne jest, że z wiekiem jego produkcja znacznie maleje. Specjalista precyzyjnie kieruje wiązki lasera w miejsca, które najbardziej potrzebują stymulacji. Zabieg jest bezbolesny, a kobieta już na chwile po nim może wrócić do normalnej aktywności.

Efekty zabiegu

Tuż po odmładzaniu skóra jest zwykle lekko zaczerwieniona, a także może pojawić się niewielki obrzęk. U niektórych pacjentów, może zajść też proces lekkiego złuszczania się naskórka. Nie możemy jednak oczekiwać spektakularnych efektów już po pierwszej terapii. Fotoodmładzanie daje efekt, ale ze względu na delikatność i brak inwazyjności, trzeba na niego poczekać około 4 tygodni. W tym czasie, w odpowiednich odstępach, należy zabieg powtarzać. Częstotliwość konsultuje się ze specjalistą. Ważna jest regularność, aby uzyskać optymalne efekty.

Fotoodmładzanie i jego zalety

Korzyści jakie niesie za sobą zabieg przy użyciu lasera jest wiele. Może pomóc w:

  • spowolnieniu procesów starzenia się skóry – biostymulacja głębszych jej warstw pobudza do produkcji kolagenu, dzięki czemu odzyskuje elastyczność i sprężystość.
  • zmiany potrądzikowe – laser może znacznie zniwelować widoczność blizn. Wiązka światła może je pozamykać.
  • przebarwienia słoneczne – laser może rozbić nagromadzone komórki melaniny, dzięki czemu niweluje przebarwienia.

To zabieg szeroko polecany, nie wymaga specjalnego przygotowania ani rekonwalescencji. Czas trwania może się różnić w zależności od potrzeb pacjenta. Jednak poza niwelowaniem zmarszczek jest szereg innych walorów, które mogą nas skutecznie przekonać do skorzystania z fotoodmładzania twarzy. Kraków czy Warszawa, w dużych miastach zawsze znajdziemy dobre gabinety kosmetyczne – pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu kliniki, aby mieć pewność, że zabieg będzie przeprowadzony z największą dokładnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *