Loading

wait a moment

Która woda zdrowsza gazowana czy niegazowana?

Która woda zdrowsza gazowana czy niegazowana?

Woda jest nieodłącznym elementem życia każdej osoby. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, czy zdrowszym wyborem będzie woda gazowana, czy też woda niegazowana. Żywiec Zdrój wydaje na polski rynek obie odmiany wody. Zdrowsza zdaniem specjalistów jest woda niegazowana, chociaż wodę gazowaną również można pić w sporych ilościach, jednak nie każdy powinien to robić na co dzień. Wody dostarczać do organizmu powinno się w granicach 1,5 litra – 2 litry dziennie, jest to bardzo ważne, ale mowa tutaj raczej o wodzie niegazowanej, która posiada w sobie wiele cennych minerałów potrzebnych do życia człowiekowi. Woda gazowana może okazać się nieprawidłowym wyborem zwłaszcza u osób, które posiadają jakiekolwiek problemy gastryczne, ponieważ spożycie dużej ilości wody gazowanej może takie problemy zdecydowanie nasilić, więc warto się przed tym wzbraniać mimo, że w takiej wodzie także znajduje się wiele składników odżywczych.

Woda niegazowana dla każdego

Jasno wynika z tego, że woda niegazowana przeznaczona jest praktycznie dla każdego, nie niesie ona za sobą żadnych szkód, a niesie wiele korzyści, dlatego też Żywiec Zdrój dostarcza na rynek duże ilości wody niegazowanej do różnych miejsc. Woda gazowana działa też niekorzystnie dla osób, które mają wzdęcia lub przechodziły w przeszłości operacje brzucha. Warto się więc zdecydować wtedy na zakupienie wody Żywiec Zdrój w wersji niegazowanej. Woda niegazowana posiada niski stopień mineralizacji, natomiast woda gazowana wysoki stopień. Obie wody są stosunkowo zdrowe, jednak spożywanie wody gazowanej w dużych ilościach może doprowadzić np. do rozepchania jelit, dlatego też warto na to oczywiście uważać. Woda gazowana Żywiec Zdrój lepiej gasi pragnienie.

Jaką wodę wybrać?

Każda osoba wybrać może odpowiednią wodę dla siebie, dlatego też warto dokładnie kontrolować swój organizm. Do wody niegazowanej można dodawać również różne dodatki, np. cytrynę. Woda gazowana może być spożywana codziennie, jednak z całą pewnością nie powinna być ona dostarczana do organizmu w takich samych ilościach jak woda niegazowana. Jeśli chodzi o dzieci to dla nich zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie spożywanie wody niegazowanej. Dzięki temu oczywiście można zadbać skuteczniej o ich zdrowie, jednak dzieci bardziej cenią sobie napoje gazowane, lecz na uwadze trzeba mieć ich dobro, a nie preferencje smakowe. Oczywiście dzieci mogą spożywać niewielkie ilości wody gazowanej, jednak powinno się ją ograniczać i zastępować ją wodą niegazowaną, nisko zmineralizowaną.

Gdzie najlepiej kupić zgrzewki wody?

Polecamy wybranie sklepów internetowych – pozwoli to na dobrą cenę i spory wybór, my polecamy hurtownię Allmark Marek Krzewicki, która posiada sklep spozywczo.pl. Półlitrowa Kropla Beskidu jest do kupienia już za 1,49 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *