Loading

wait a moment

Piec do sauny Harvia M3 – siła klasyki

Piec do sauny Harvia M3 - siła klasyki

Piec do sauny powinien być dobrany z głową, ponieważ jest to inwestycja na bardzo długi czas. Z całą pewnością warto przyjrzeć się zwłaszcza piecom Harvia, a pod lupę można wziąć np. piec Harvia M3. Jest on bardzo ceniony na rynku, ponieważ posiada bardzo klasyczny i estetyczny wygląd. Dodatkowo jego atutem jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, dlatego przeznaczyć powinno się go do małych saun, które ogrzewane są za pomocą drewna. Użytkownicy na pewno będą zadowoleni z bogatej funkcjonalności tego pieca, ale też z łatwości sterowania. Piec wyróżnia się spośród konkurencji również niesamowitą cyrkulacją powietrza, dzięki czemu w małej saunie nie będzie ani zbyt zimno, ani zbyt ciepło.

Parametry techniczne

Piec posiada doskonałe parametry techniczne, o czym przekonać może się każda osoba, która posiada w swoim domu małą saunę. Szeroki jest on na 390 mm, wysoki jest na 710 mm, natomiast jego moc wynosi 16,5 kW, dlatego jest ona dość spora, jeśli chodzi o jego wymiary. Nie jest on też zbyt ciężki, ponieważ waży zaledwie 45 kg, dlatego też fachowcy nie powinni mieć trudności z jego montażem. Jest on za to bardzo wydajny, dlatego powinno się z niego korzystać minimum przez kilka sezonów, i to na bardzo zadowalającym poziomie. Można go zaopatrzyć również w gorące kamienie, aby uzyskać w saunie odpowiednią temperaturę, ale warto pamiętać o tym, że waga dorzucanych kamieni nie powinna przekroczyć 30 kg, dzięki czemu piec będzie działał efektywnie. Co najważniejsze piec ma też wiele ciekawych elementów, które są w nim zamontowane, a m.in. są to szklane drzwiczki, dzięki którym można sobie spoglądać podczas relaksu w głąb takiego pieca, co daje wielu ludziom niesamowite odprężenie. Wielkość sauny nie powinna być jednak zbyt duża, ponieważ w większych saunach może się on nie spisywać najlepiej. Sauna powinna mieć od 5 do 15 metrów kwadratowych.

Cena oraz właściwości ochronne

Piec Harvia M3 posiada właściwości ochronne, dlatego też nie trzeba obawiać się o to, że żar, który ociepla saunę wydostanie się na zewnątrz. Przy okazji piec nie nagrzewa się do niewyobrażalnych temperatur, a więc dotknięcie go w czasie pobytu w saunie nie powinno grozić żadnymi poparzeniami. Wiele osób marzy o posiadaniu takiego pieca w swojej saunie domowej, jednak należy wtedy przygotować około 2200 złotych, chociaż wiele zależeć będzie również od tego, gdzie konkretnie zakupi się taki właśnie piec. Przy zamówieniach internetowych można liczyć na małe promocje, więc być może uda się go zakupić za ok. 2000 złotych.

Gdzie kupić?

Najlepiej zamówić w sklepie internetowym, dobre ceny oferuje sklep Saunahome, cenę można sprawdzić pod adresem: saunahome.pl/piece-elektryczne-harvia-c-143_1.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *