Loading

wait a moment

Jak wybrać najlepszą koszulkę rowerową?

Jak wybrać najlepszą koszulkę rowerową?

Od koszulki rowerowej zależy komfort jazdy, a często także efektywność treningu kolarskiego. Właśnie dlatego należy wybrać taki model, który nie tylko będzie ładny i estetyczny, ale również funkcjonalny. Koszulki rowerowe powinny spełniać kilka podstawowych warunków, aby zarówno amatorom, jak i profesjonalistom jeździło się lepiej.

Koszulki rowerowe to nie tylko wygląd

Choć to zrozumiałe, że kolarze chcą wyróżnić się na tle kolegów lub koleżanek unikalnymi kolorami, lub wzorami stroju, jednak o wiele ważniejsze są aspekty techniczne i funkcjonalne. Koszulka rowerowa powinna być przede wszystkim dopasowana. W rezultacie zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza (odprowadzi wilgoć i pot z ciała oraz umożliwi „oddech” skórze), uchroni przed obtarciami i minimalizuje ryzyko dyskomfortu.

Koszulki rowerowe zazwyczaj posiadają również zamek: do połowy lub na całej długości. Takie zastosowanie pozwala dopasować koszulkę do zmieniających się warunków atmosferycznych: w przypadku chłodu można ją zapiąć, a w przypadku upału rozpiąć o dowolną długość zamka.

Kieszenie w koszulkach na rower

Kieszonki w koszulkach rowerowych są niemalże obowiązkowe. Dzięki nim można przechować dodatkową warstwę odzieży (np. lekką wiatrówkę), żele energetyczne lub przekąski. Co więcej, warto zwrócić uwagę, aby koszulka rowerowa miała również kieszonkę, zapinaną na zamek. Pozwoli ona na przechowanie szczególnie wartościowych rzeczy jak: pieniądze, klucze do domu lub telefon.

Najlepszym rozwiązaniem, które zostało sprawdzone tysiące razy także przez zawodowych kolarzy, jest układ trzech kieszonek. Ich ilość oraz rozmieszczenie sprawia, że bez trudu można w nich przewieźć najpotrzebniejsze przedmioty.

Należy również zauważyć, czy kieszonki na plecach znajdują się powyżej dołu koszulki. Jeśli kieszonki są umieszczone zbyt nisko, istnieje dużo ryzyko, że po włożeniu do nich przedmiotów, zaczną one wisieć poza koszulką, co jest bardzo niekomfortowe i nieefektywne podczas jazdy.

Jak wybrać najlepszą koszulkę rowerową?

Najlepsze koszulki rowerowe są uszyte z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, które z jednej strony chronią przed przegrzaniem, a z drugiej doskonale utrzymują ciepło w chłodniejsze dni. Inwestycja w najlepsze modele jest opłacalna, ponieważ pozwala cieszyć się koszulką rowerową podczas jazdy przez znacznie dłuższy czas. Na rynku znajduje się wielu producentów (m.in.: Shimano, FDX, Craft), a każdy z nich tworzy unikalne rozwiązania, które poprawiają ergonomię i komfort jazdy: zarówno podczas spokojnych przejażdżek, jak i intensywnych treningów kolarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *