Loading

wait a moment

Jak pielęgnować swoje ciało

Jak pielęgnować swoje ciało

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. W tym celu niezbędne jest używanie sprawdzonych, dobrych jakościowo specyfików o nienagannym składzie. Na rynku można obecnie znaleźć wiele zróżnicowanych artykułów przeznaczonych do pielęgnacji ciała, jednak nie wszystkie faktycznie będą dla niego dobre. Oprócz wybrania odpowiedniego kosmetyku, należy również pamiętać o kilku krokach, które składają się na odpowiednią, skuteczną pielęgnację naszego ciała.

Codzienna pielęgnacja ciała

Skuteczne dbanie o kondycję skóry opiera się na kilku podstawowych zasadach – myciu ciała, peelingu, odpowiednim nawilżeniu oraz intensywnej regeneracji. Mycie ciała jest pierwszym i najważniejszym krokiem. W tym celu należy korzystać z żelu lub mydła, które nie pozostawia osadu na skórze. Pozwoli to na ochronę przed utratą płaszcza lipidowego, a w konsekwencji przesuszaniem. Umytą skórę należy delikatnie osuszać miękkim ręcznikiem.

Krokiem numer dwa jest peeling. To również ważny etap, który zakłada kompleksowa pielęgnacja ciała. Peeling pozwala na złuszczenie martwego naskórka, a także oczyszczenie skóry głęboko, dzięki czemu może ona zachować młody wygląd na długo. Należy jednak pamiętać, że peelingu nie powinno się stosować częściej niż dwa razy w tygodniu. Po zabiegu peelingującym skórę należy przygotować do nawilżenia.

Doskwiera Ci uczucie suchej i ściągniętej skóry? Z pewnością może być ona odwodniona i nadmiernie przesuszona. Właśnie dlatego bardzo ważna jest intensywna regeneracja, która pozwoli na nowo dodać skórze energii. W tym celu zastosowanie znajdą kosmetyki Neutrogena oparte na Formule Norweskiej. Doskonale nawilżają i regenerują, przynosząc ulgę suchej, swędzącej skórze.

Na koniec warto pamiętać o nawilżeniu, które pozwoli skórze oddychać. Dobrze dobrane kosmetyki zapewnią ochronę przed utratą wody, skutecznie zmiękczając powierzchnię skóry. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się miękką oraz gładką skórą.

Starannie dobrane kosmetyki Neutrogena

Neutrogena oferuje kosmetyki znane i cenione przez zadowolonych konsumentów na całym świecie. Wyróżniają się one starannie dobranymi składnikami oraz specjalnymi formułami, które zostały wykorzystane w celu zapewnienia skórze wszystkiego, co najlepsze. Szeroki wybór produktów oferowanych przez markę pozwoli idealnie dopasować specyfik do każdego rodzaju skóry, pozwalając w ten sposób na odpowiednią i kompleksową pielęgnację. Warto pamiętać o dobieraniu kosmetyków również do aktualnej pory roku – sprawdź na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *