Loading

wait a moment

Czy warto inwestować w polskie marki obuwia?

Czy warto inwestować w polskie marki obuwia?

Za każdym razem, podczas kupowania butów, zastanawiam się, dlaczego jestem tak bardzo przywiązany do polskich marek obuwia. Od lat bowiem inwestuję wyłącznie w polskich producentów. Nie interesują mnie żadne amerykańskie, niemieckie, francuskie i chińskie marki. Odpowiedź na to pytanie jest jednak zupełnie prosta – ponieważ polscy producenci wiedzą, jak robić solidne i wytrzymałe buty.

Buty, które spełniają normy bezpieczeństwa

Przede wszystkim należałoby zauważyć, że polscy producenci są związani europejskimi oraz lokalnymi normami bezpieczeństwa. Kupując zatem buty od polskiego producenta, mam pewność, że produkt jest solidny. Stosując go natomiast w zakładzie pracy, podczas prac fizycznych, nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. Takie buty zapewnią bowiem stopie właściwą przyczepność do podłoża, nawet jeżeli mam do czynienia ze śliską metalową lub ceramiczną powierzchnią. Cholewka moich butów będzie natomiast na tyle wytrzymała, aby ochronić nogę przed ewentualnymi urazami,  w tym oparzeniami i stłuczeniami.

Buty, które dbają o komfort stopy

Buty polskich producentów tworzone są też z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają stopie odpowiednią oddychalność. W takich butach stosuje się nowoczesne systemy i technologie, które mimo maksymalnej szczelności buta, nie gromadzą wilgoci. Tego z pewnością nie można natomiast powiedzieć o butach, pochodzących z Chin, Tajlandii i innych regionów, słynących z tanich… ale niekoniecznie dobrych butów. W sztucznych i niewygodnych butach już po kilku godzinach użytkowania puchną stopy i tworzą się bolesne otarcia. Zresztą moja stopa jest dość wrażliwa, więc od razu “rozpozna” mało komfortową podeszwę i cholewkę.

Buty, które przetrwają niejeden sezon

No i kupując buty od zagranicznych producentów… Mam tutaj na myśli przede wszystkim tych, posiadających swoje siedziby w Azji. Możesz mieć pewność, że Twoje buty przetrwają co najwyżej jeden sezon. Może po tym czasie nie rozpadną się totalnie, ale przy intensywnym użytkowanie z pewnością będzie na nich widać uszkodzenia, przetarcia i zgniecenia. Ja na takim etapie po prostu inwestuję w nowe obuwie.

Buty, które wspierają rodzimą gospodarkę

No i oczywiście nie można zapominać o elemencie patriotycznym. Kupując buty od polskich producentów, takich jak chociażby znana firma Demar, dorzucam swoją cegiełkę do rozwoju polskiej gospodarki. Dzięki takim zakupom tworzone są nowe miejsca pracy, polski złoty rośnie w siłę, do budżetu wpływa więcej pieniędzy, a społeczeństwo staje się bogatsze. Przedsiębiorcy nie mają dzisiaj łatwo. Podwyższanie podatków i tworzenie nowych obciążeń powoduje, że coraz więcej firm zostaje zmuszona do “zwinięcia interesu”. Uratować może je natomiast wyłącznie polski konsument.

Ja zawsze sprawdzam metki, a Ty?

Idąc zatem do galerii handlowej lub przeglądając oferty sklepów internetowych, staram się zawsze sprawdzać producenta obuwia. Robię to zresztą również w odniesieniu do innych, kupowanych produktów. Sprawdzam metki i szperam w Internecie w poszukiwaniu informacji na temat danej firmy. Wiem, że dzięki temu kupują solidny produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *