Loading

wait a moment

Września – wycena nieruchomości – jak wybrać dobrego rzeczoznawcę?

Września - wycena nieruchomości - jak wybrać dobrego rzeczoznawcę?

Wycena nieruchomości to bardzo ważne zadanie przed jego sprzedażą. Dokładne oszacowanie wartości domu czy mieszkania pozwala na precyzyjne negocjowanie ceny, która jest zazwyczaj głównym kryterium sprzedażowym. Jedna z rzeczy zapewniającą odpowiednie wycenienie nieruchomości jest wybór dobrego rzeczoznawcy. Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czy na rynku jest ich duży wybór? Te wszystkie kwestie zostaną poruszone poniżej.

Rynek nieruchomości – Września

Rynek nieruchomości we Wrześni nie różni się zbyt od tego krajowego. Jest to dobra informacja, gdyż dzięki temu możemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie innych, aby znaleźć odpowiedniego rzeczoznawcę. Jak to zrobić? Pierwszym dość istotnym czynnikiem określającym czy rzeczoznawca jest dobry, są jego kwalifikacje. Posiadanie odpowiednich certyfikatów, kursów czy szkoleń będzie dobrym wyjściem do dalszych poszukiwań. Kolejna pożądaną cechą jest doświadczenie. To również bardzo ważny czynnik. Setki wycenianych nieruchomości sprawia, że przy naszej ten proces przebiegnie szybko sprawnie i prawidłowo. Doświadczony profesjonalista nie zapomni dokumentów, nie pomyli zlecenia lub nie odwoła wizyt w ostatnim momencie.

Opinie o danym profesjonaliście to też dobry sposób na wyselekcjonowanie tych najlepszych. Jeżeli któryś z nich prezentuje wysoki poziom usług, to z pewnością będzie znany w środowisku czy internecie. Ryzyko związane z zatrudnieniem rzeczoznawcy, o którym nic nie wiemy, a znamy go jedynie z jego opowieści, może okazać się duże a efekt niefortunny. Biura nieruchomości posiadają własnych rzeczoznawców. Te największe zatrudniają najlepsze osoby i warto zapytać się o możliwość wypożyczenia go do jednostkowego zadania. Nawiązanie takich kontaktów może pomóc w późniejszym procesie sprzedaży nieruchomości.

Dobry rzeczoznawca oprócz samej kwoty poda też konkretne powody, dla których cena opiewa na taką kwotę. Tych argumentów można użyć w rozmowie z potencjalnymi klientami. Sam fakt dokonania wyceny przez profesjonalistę też może być takim argumentem.

Ceny usług rzeczoznawców

Nie ma jednolitego cennika. Mylne jest pojęcie, że cena zależy od ceny nieruchomości. Rozrzut jest bardzo duży i zależy od kilku składowych. Pierwsza z nich jest doświadczenie rzeczoznawcy. Im wyższe, tym wyżej będzie się on cenił. Wpływ na koszty związane z wyceną mieszkania ma także termin. Im szybszy tym cena wyższa. Trudności związane z szacowaniem takie jak dojazd, brak dokumentacji czy nietypowa konstrukcja też są uwzględnianie przy ustalaniu cennika usługi. Warto określić konkretną sumę przed wykonaniem usługi, aby uniknąć nieporozumień.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *