Loading

wait a moment

TOP 3 zabiegi stomatologiczne

TOP 3 zabiegi stomatologiczne

Choć jeszcze dla wielu z nas stomatolog to ratunek ostateczny, jedynie w przypadku, gdy dosięgnie nas ból zęba, to okazuje się, że w prawdziwym życiu stomatolog może zrobić dla nas coraz więcej. Obecnie wszystkie osoby wystawione na krytykę szerszej publiki, np. aktorzy, piosenkarze z usług stomatologa korzystają celem poprawienia swojego wizerunku. Lecz zabiegi takie dostępne są dla każdego z nas, bez względu na to jak szeroka publika interesuje się naszą osobą, a ich ceny nie są wcale wygórowane. Oto zestawienie trzech najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych.

Wybielanie

Skoro już nawiązaliśmy do osób popularnych, dziś nie znajdzie się żadna z zębami, których kolor nie wpisuje się w wybrany odcień bieli. A to za sprawą regularnego wybielania zębów u stomatologa. Zabiegi z zakresu wybielania wpisują się w tzw. stomatologię estetyczną. Jest to nic innego, jak grupa wielu specjalizacji stomatologicznych, których celem jest maksymalnie naturalny i piękny wygląd zębów. Na wybielanie jest kilka sposobów, np. laserowy, nakładkowy lub przy użyciu lamp. Poza zmianą koloru możemy dokonać także zmiany kształtu zębów. Ponadto, w ramy stomatologii estetycznej wpisują się wszelkie zabiegi kosmetyczno-profilaktyczne.

Zabiegu z zakresu periodontologii

Polegają one na odbudowie tkanek otaczających zęby i regeneracji kości i dziąseł. Trzeba je stosować w przypadku chorób przyzębia, które dotyczą przede wszystkim schorzeń tkanek miękkich i twardych, które otaczają zęby i stanowią miejsce ich osadzenia. Choroby przyzębia mogą pojawić się miejscowo lub ogólnie. Do przyczyn ich powstawania należą m.in. wady zgryzu i urazy zębów (miejscowe), ale także palenie tytoniu czy niedobory witamin (ogólne). W wyniku leczenia dokonujemy estetycznej korekty dziąseł, pozbywamy się nadwrażliwości szyjek zębowych oraz krwawiących dziąseł oraz usuwamy ruchomości zębów. Wachlarz możliwych do wykonania zabiegów jest jednak znacznie szerszy.

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej to np. usuwanie zębów, plastyka dziąseł czy połączenia ustno-zatokowe. Można wykonać je pod znieczuleniem ogólnym, jeśli boimy się bólu w trakcie lub samego zabiegu. Wtedy zabieg należy przeprowadzić na sali operacyjnej. Przed wyborem kliniki warto zapytać z jakiego sprzętu się w niej korzysta. Najnowsze urządzenie, które chirurgom ułatwia pracę (pozwala ciąć tkanki kostne z niewiarygodną precyzją), a pacjentom poprawia komfort (w czasie zabiegu otaczające tkanki miękkie pozostają nienaruszone), co przekłada się na mniejszy ból i szybsze leczenie to Piezomed.

Szerszy zakres usług stomatologicznych znajdziesz na: https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *