Loading

wait a moment

Skuteczne metody na bolesne miesiączkowanie

Skuteczne metody na bolesne miesiączkowanie

Wiele kobiet każdego miesiąca cierpi na uciążliwe bóle menstruacyjne. W szczególności dotyczy to młodych dziewczyn, co nie oznacza, że nie zmagają się z tym problemem dorosłe kobiety. Są jednak domowe sposoby na to, aby pozbyć się dokuczliwego bólu podczas miesiączkowania.

Naturalne sposoby

Zanim zastosujemy leki przeciwbólowe oraz rozkurczowe, warto sięgnąć po bardziej naturalne metody walki z bólem menstruacyjnym. Jednak pierwsze, co powinnyśmy zrobić to upewnienie się, że ból ten nie jest związany z żadnym innym problemem zdrowotnym. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Jeśli z naszym zdrowiem wszystko w porządku, możemy przejść do walki z towarzyszącymi nam objawami. Zawsze warto zapobiegać niż leczyć, dlatego też codziennie starajmy się wpleść w nasze obowiązki choć odrobinę aktywności fizycznej. Badania wykazały, że kobiety, które regularnie uprawiają sport znacznie rzadziej cierpią na bóle menstruacyjne. Nawet już w czasie miesiączki wskazane są drobne ćwiczenia fizyczne. Może to być choćby parę minut spaceru w ciągu dnia. Dzięki temu dotlenimy nasz organizm oraz pozbędziemy się nadmiernego, niepotrzebnego stresu, który również może być przyczyną bólu. Stresu i ogólnego napięcia pozbędziemy się również uprawiając jogę.

Warto pamiętać, żeby w czasie już trwającej miesiączki nie forsować się zbytnio. Lepiej będzie, gdy bardziej intensywne ćwiczenia pozostawimy sobie na pozostałe dni w miesiącu. Jeśli chodzi o zapobieganie bólowi, to pamiętajmy także o zbilansowanej, zdrowej diecie. Dieta bogata w fast-foody, słodycze czy alkohol tylko potęguje bóle menstruacyjne. Jeśli nasz jadłospis będzie bogaty w świeże owoce i warzywa, a także dużą ilość wody, nasz organizm z pewnością się nam odwdzięczy. Kiedy już ból nas dopadnie, warto podziałać na niego ciepłem. Do podbrzusza przyłóż na przykład termofor albo weź ciepłą kąpiel. Powinno to zadziałać rozluźniająco i odprężająco. W te dni nie żałuj sobie przyjemności – w miarę możliwości zostań dłużej w łóżku i obejrzyj odcinek ulubionego serialu.

Środki przeciwbólowe na ból menstruacyjny

Jeśli ból podczas miesiączkowania jest na tyle silny, że nie potrafisz pokonać go domowymi sposobami, sięgnij po środki farmakologiczne dostępne bez recepty w aptekach. W miarę potrzeby możesz skorzystać z silniejszych wersji znanych powszechnie leków, jak np. Ibuprom Max, Apap Extra czy No-spa Max. Pamiętaj jednak, aby stosować się do zaleceń producenta leku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *