Loading

wait a moment

Poradnik poszkodowanego – jak wybrać skuteczną firmę skupującą odszkodowania?

Poradnik poszkodowanego - jak wybrać skuteczną firmę skupującą odszkodowania?

Każdemu może przydarzyć się zdarzenie, które będzie skutkowało wypłatą odszkodowania. Nagminną praktyką ze strony ubezpieczycieli jest zaniżanie wypłacanych odszkodowań, które często nie pokrywają szkód. Istnieje możliwość uzyskania wyższej kwoty odszkodowania dzięki współpracy z doświadczoną firmą odszkodowawczą. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy skupującej roszczenia do odszkodowań.

Odkupienie odszkodowania – na czym polega?

Coraz większa ilość firm na rynku oferuje odkupienie roszczeń do odszkodowania od osób fizycznych, które otrzymały zbyt niską kwotę wypłaty np. za wypadek komunikacyjny. Możliwe jest bowiem odsprzedanie prawa do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe i majątkowe, od których nie minęło więcej niż 3 lata. Często zdarza się, że odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli są zbyt niskie na pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Wówczas można skorzystać z usług firmy odszkodowawczej TB Ekspert (tbekspert.pl), która odkupi prawo do szkody na podstawie kosztorysu naprawy oraz kwoty, którą już wypłacić ubezpieczyciel. Sprzedaż praw do szkody sprawia, że poszkodowany otrzymuje gotówkę do ręki, a o wyższe odszkodowanie walczy już firma. Jest to sposób na szybką dopłatę do odszkodowania, bez zbędnych nerwów i batalii z ubezpieczycielem.

Jak znaleźć skuteczną firmę skupującą odszkodowania?

Na rynku jest wiele firm, które skupują odszkodowania i zachęcają klientów do skorzystania z ich usług. Warto jednak podchodzić do takich ofert z ostrożnością i najlepiej jest znaleźć firmę z polecenia lub cieszącą się dobrymi opiniami. Podczas wyboru firmy należy zwrócić uwagę na doświadczenie pracowników oraz liczbę spraw o odszkodowania, które zostały zakończone z pozytywnym skutkiem. Specjaliści powinni odzyskiwać odszkodowania z OC, AC czy z ZUS-u, znać aktualne przepisy prawne i mieć możliwość skorzystania z usług adwokata.

Umowa dotycząca sprzedaży roszczeń do odszkodowania powinna być przejrzysta, nie może zawierać zapisów tworzonych drobnym drukiem czy tzw. kruczków prawnych. Umowa jest bowiem gwarancją zabezpieczenia interesów poszkodowanego, który chce uzyskać dopłatę do odszkodowania na korzystnych warunkach. W razie wątpliwości, obowiązkiem pracowników takiej firmy jest wytłumaczenie zapisów umowy. Kolejna kwestia mająca wpływ na wybór odpowiedniej firmy to sposób przetwarzania danych osobowych przez firmę odszkodowawczą. Nie może ona zdobywać danych klientów z niepewnych źródeł lub tym bardziej udostępniać je dla firm zewnętrznych.