Loading

wait a moment

Perspektywy pracy w czasie pandemii. Jakich pracowników szukają pracodawcy?

Perspektywy pracy w czasie pandemii. Jakich pracowników szukają pracodawcy?

Pandemia wprowadziła wiele zmian na rynku pracy od 2020 roku. I choć często możemy słyszeć o upadających biznesach i zamrożeniu działania wielu z nich, są branże, które w tym czasie odnotowują największe zyski od czasów swojego powstania. To właśnie te sektory stale czekają na nowych pracowników. Jakie branże szczególnie poszukują nowych osób na wolne stanowiska w czasie pandemii?

Analiza ofert w serwisie Gowork

O tym, które ze stanowisk cieszą się największą popularnością możemy się przekonać odwiedzając serwis Gowork. Praca i oferty ją dotyczące, jasno nam powiedzą, które z zawodów w czasach pandemii są deficytowe. Jesteś osobą poszukującą pracy lub obecne stanowisko ze względu na sytuację na świecie nie jest pewne? Koniecznie odwiedź serwis Gowork i dokonaj analizy rynku pracy. Może się okazać, że niektóre ze stanowisk nie wymagają doświadczenia. A może jesteś gotowy na przebranżowienie? Gowork to serwis, w którym odnajdziesz zarówno oferty pracy stacjonarnej z najbliższej okolicy, jak i zdalnej – która w szczególności w ostatnim roku zyskała na ogromnej popularności.

Wzrost zapotrzebowania na inspektorów i audytorów BHP

Pandemia ograniczyła, a w wielu przypadkach uniemożliwia działanie licznych przedsiębiorstw. Jednak wiele z nich znalazło sposób na prowadzenie swojej działalności. Wszystko za sprawą wyspecjalizowanych w tym zakresie pracowników, którzy mogli wskazać przedsiębiorstwom, które z działań mogą podejmować, aby nie złamać wprowadzonych przez rząd obostrzeń.

Rola kierowcy w czasie pandemii

Mimo że wiele sklepów i punktów gastronomicznych zostało zamkniętych, nadal wiele z nich odnotowywało zyski. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą przeniesienia własnej działalności do internetu. W szczególności zakupy online zyskały na ogromnej popularności. Brak rozrywek sprawił, że wiele osób odnalazło je podczas zakupów. Jednak dostarczenie ich pod wskazany adres możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki kurierowi. Od 2020 roku możemy zaobserwować wzrost zapotrzebowania na kierowców, w szczególności kurierów. Jeśli szukasz pracy, bez najmniejszych trudności w czasie pandemii odnajdziesz ją na stanowisku kuriera.

Wzrost zapotrzebowania na pracowników budowlanych

Branża budowlana jako jedna z nielicznych, której działanie nie opiera się na obecności w internecie, odnotowała ogromne zyski. Z faktu tego nie byli z pewnością zadowoleni osoby pracujące z domu. Okazuje się bowiem, że pandemia jest dla wielu idealnym czasem na przeprowadzenie remontów w domu. Stąd to ogromne zapotrzebowanie na pracowników budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *