Loading

wait a moment

Pakowanie przesyłek

Pakowanie przesyłek

Przesyłek biznesowych dla klientów różne sklepy wysyłają codziennie setki tysięcy.

Wiele z nich wygląda tak samo, przez co trudno odróżnić, z jakiego sklepu została ona wysłana. Dlatego też warto zastanowić się, w jaki sposób można wyróżnić tego rodzaju przesyłkę, by również ona stanowiła formę reklamy i pozwalała kojarzyć się z konkretną marką. Zobacz, jak przygotować przesyłkę i w jaki sposób można ją wyróżnić na tle wysyłanych z innych sklepów.

Dlaczego odpowiednie pakowanie przesyłek jest ważne?

Odpowiednie przygotowanie przesyłki do wysyłki ma duże znaczenie ze względu na bezpieczeństwo wysyłanego towaru. Musi on być odpowiednio zabezpieczony, by dotarł do odbiorcy w całości. Sposób zabezpieczenia przesyłki będzie zależał od tego, co dokładnie w niej jest wysyłane. Dodatkowo warto zadbać o estetyczny wygląd paczki. Będzie to miało znaczenie dla tego, jak klient będzie odbierał całą markę i sposób jego obsługi. Jeżeli sposób wysyłki będzie współgrał z identyfikacją wizualną firmy, a także będzie wpisywał się w założenia filozofii zero waste czy bazował na ekologicznych produktach takich jak wypełniacze, na pewno będzie to dobrze o niej świadczyć.

Na co zwrócić uwagę przygotowując przesyłkę biznesową dla klienta?

Jeżeli chcesz, aby twoja przesyłka wyróżniała się na tle innych, oprócz zabezpieczenia towaru zadbaj także o wizualną stronę paczki. Możesz wybrać zwykły karton, ale pamiętaj, aby był na tyle mocny, by nie został uszkodzony w czasie transportu. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast możliwość wyboru kartonu z logo lub grafiką nawiązującą do działalności firmy. Przyda się także ładny papier do pakowania. Interesującą propozycją są m.in. papiery bibułowe, które są delikatne i mogą być jednolite lub z nadrukowaną grafiką. Dodatkowo możesz też zdecydować się na naklejki z logo, które umieścisz np. na papierze, w który opakowany jest towar. Zwróć też uwagę na rodzaj wypełnienia paczki. Warto postawić na rozwiązania lekkie i przyjazne środowisku, jak np. wiórki papierowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *