Loading

wait a moment

Jak opróżnić mieszkanie z gabarytów i wyposażenia? Poradnik

Jak opróżnić mieszkanie z gabarytów i wyposażenia? Poradnik

W życiu zdarzają się różne sytuacje, w wyniku których musimy pozbyć się z mieszkania dużych mebli i gabarytów. Czy to przeprowadzka do nowego mieszkania, w którym zostały przedmioty poprzednich właścicieli, czy gruntowny remont własnego lokum, warto znać sposoby na pozbycie się wielkowymiarowych elementów wystroju. A może znaleźliśmy idealny moment, by zrobić porządek w zapomnianej piwnicy czy komórce lokatorskiej? Na szczęście jest kilka łatwych sposobów, które pomogą nam w tym zadaniu.

Pomoc specjalistów w likwidacji mieszkania

Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście wynajęcie wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się tematem likwidacji obiektów mieszkalnych od A do Z. Odpowiednio dobrany zleceniobiorca zajmie się nie tylko wyniesieniem i wywiezieniem dużych mebli, takich jak meblościanki, łóżka czy sprzęt AGD, ale także kompleksowo uporządkuje mieszkanie czy piwnicę i wywiezie niepotrzebny sprzęt. Pracownicy takiej firmy mają doświadczenie w temacie i dzięki nim można oszczędzić sporo czasu i wysiłku. Dysponują także sprzętem, który ułatwi cały proces: kontenerami na gabaryty, samochodami i specjalnymi pojazdami do odbioru odpadów, a także naczepami. Dzięki nim cały proces może być szybszy i łatwiejszy.

Jeśli nie zależy nam na pomocy w wyniesieniu przedmiotów, a jedynie w odbiorze, należy pomyśleć o wynajęciu kontenera na tzw. „gabaryty”. Możemy go zamówić w firmie wypożyczającej takie pojemniki, w której nierzadko zaproponują także pomoc w wynoszeniu niepotrzebnych rzeczy. Czy zdecydujemy się na taką dodatkową usługę, czy wyłącznie na wynajem kontenera, to już nasza decyzja. Wypełniony kontener jest odbierany przez firmę po skończeniu usługi.

…a może samodzielny wywóz?

Kolejną możliwością jest zajęcie się tematem wyłącznie we własnym zakresie – to raczej rozwiązanie dla posiadaczy większych samochodów czy przyczepek. Meble, sprzęt AGD czy inne duże przedmioty można samodzielnie zawieźć w wyznaczone miejsce, np. do gminnego punktu zbiórki odpadów. Warunkiem jest zamieszkanie w danej gminie.

Interesującym rozwiązaniem, które ostatnio zyskuje na popularności i zamiast wydatków zapewni drobny przypływ gotówki jest wystawienie na sprzedaż sprzętów, które wciąż dobrze się prezentują. To zadanie wymaga pewnej kreatywności przy robieniu zdjęć i tworzeniu opisów na portal publikujący oferty sprzedaży, ale dzięki temu możemy zapewnić przedmiotom drugie życie, co stanowi dodatkowy atut dla osób żyjących w duchu zero waste. Wiele osób zajmuje się wyszukiwaniem prawdziwych perełek na podobnych aukcjach – może fotel, który już nam się znudził, dla kogoś będzie wymarzonym dopełnieniem wystroju salonu?

Jeśli zysk nie jest wysoko na naszej liście, możemy wystawić nasze meble i duże przedmioty za darmo, jak również zainteresować się lokalnymi punktami pomocy społecznej. Po wstępnym omówieniu chętnie przyjmą niezniszczone, dobrej jakości meble dla swoich podopiecznych.

W zależności od tego, które rozwiązanie wybierzemy, musimy się liczyć z różnymi kosztami i nakładem pracy, ale jak widać, pozbycie się gabarytów i dużych mebli z mieszkania może być całkiem prostym zadaniem. Wystarczy wybrać odpowiedni dla nas plan i do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *