Loading

wait a moment

Najpopularniejsze błędy podczas holowania

Najpopularniejsze błędy podczas holowania

Prowadzenie pojazdu na drodze charakteryzuje się tym, że często jesteśmy uczestnikami w nieobliczalnych sytuacji i musimy być gotowi na wszystko. Do takiej sytuacji możemy zaliczyć holowanie pojazdu z perspektywy osoby, której zepsuł się samochód, jak i osoby która taki pojazd holuje. Każdy z nas, chociaż raz w życiu, był świadkiem widoku takiego “tandemu” na drodze, więc z uwagi częstotliwość takich zdarzeń oraz na ogólne bezpieczeństwo na drodze, takie holowanie jest podporządkowane pewnym regułom. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam najczęściej popełnione błędy jakie popełniają osoby holujące, jak i holowane. pomoc drogowa Kraków.

Nauka od zera

Zacznijmy więc od podstaw. Przypuśćmy, że zepsuło nam się auto na drodze, na szczęście znajduję się ochotnik, który nas doprowadzi w odpowiednie miejsce. O czym należy pamiętać na początku? Przede wszystkim o odpowiednim oznakowaniu pojazdu holowanego w celu ostrzeżenia innych kierowców o zaistniałej sytuacji, ponieważ bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Taki samochód powinien mieć trójkąt ostrzegawczy umieszczone po swojej lewie stronie. Dodatkowo, w trudnych warunkach drogowych (ograniczona widoczność) warto, żeby taki pojazd miał włączone światła pozycyjne, żeby był jeszcze bardziej widoczny. Jeśli chodzi o linkę i drąg do holowania to przyjęte normy są takie, żeby linka miała 4m-6m długości, a drąg nie powinien przekraczać 3 metrów długości.

Ruszamy w drogę

Przymocowaliśmy linkę, czas ruszyć w drogę. Pierwsze o czym należy pamiętać to prędkość pojazdu. Zasady, które obowiązują pojazdy holowane to do 30km/h w terenie zabudowanym oraz 60km/h w terenie niezabudowanym. Należy pamiętać, żeby trzymać się tych prędkości, ponieważ holowanie drugiego samochodu przykuwa uwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie – również policji, która rygorystycznie egzekwuje ten przepis.

Na lewo, na prawo…

Jeśli się już poruszamy po drodze, warto zwrócić uwagę na sygnalizację skrętu. Wielu kierowców w pojazdach holowanych zapomina o tej kwestii, ponieważ zazwyczaj samochody holowane mają włączone światła awaryjne, które uniemożliwiają włączenie kierunkowskazu. Sygnalizowanie skrętów to jedna z najważniejszych rzeczy w ruchu drogowym i nawet taka niecodzienna sytuacja jak holowanie pojazdu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania tej reguły.

Jak pech to pech

Czasami zdarza się, że zbieg nieszczęśliwych wypadków sięga maksimum i zepsuje nam się auto na autostradzie. Z uwagi na większe prędkości, jakie są dozwolone na autostradzie, najlepszym wyjściem jest telefon do pomoc drogowa Lublin, która zadba o odpowiedni warunki do przetransportowania samochodu. Natomiast, jeśli już jesteśmy zmuszeni do posiłkowania innym samochodem, to należy pamiętać, żeby opuścić autostradę przy pierwszym możliwym zjeździe, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa innym pojazdom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *