Loading

wait a moment

Na czym polega relokacja fabryk?

Na czym polega relokacja fabryk?

Czasami konieczna okazuje się zmiana lokalizacji nie tylko maszyn, lecz także pozostałych elementów należących do wyposażenia zakładu produkcyjnego. Wówczas trzeba postawić na usługi firm, które zajmują się takimi zadaniami w sprawny i bezpieczny sposób. Na czym dokładnie polega cały proces relokacji fabryk? O czym trzeba pamiętać przed zdecydowaniem się na taki krok?

Czym jest relokacja fabryk?

Relokacja fabryk to nic innego jak zmiana ich lokalizacji. Proces ten składa się z wielu etapów i może zajmować nawet kilka tygodni czy miesięcy, w zależności od wielkości firmy czy docelowego punktu, do którego mają trafić maszyny. Działania niezbędne do przeprowadzania relokacji fabryk obejmują:

  • demontaż maszyn,
  • ich transport,
  • ponowny montaż.

Podczas demontażu trzeba pamiętać o zabezpieczeniu drobnych elementów, które mogłyby zgubić się w trakcie podróży. Konieczne jest też odpowiednie oznaczenie wszystkich części, co pomoże w późniejszym montażu. Niezwykle istotne okazuje się także zabezpieczenie maszyn, dzięki czemu nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu.

Jak przebiega relokacja fabryk?

Relokacja fabryk to bardzo skomplikowany proces, którego przeprowadzenie wiąże się z koniecznością zaplanowania wszelkich działań. Ważne jest także przestrzeganie obowiązujących norm. Całe przedsięwzięcie rozpoczyna się od oszacowania kosztów i niezbędnego czasu. Dopiero później można przejść do demontażu linii produkcyjnych i maszyn, pamiętając o odpowiednim oznaczeniu ich części.

Czasochłonny jest też proces zabezpieczania wszystkich części i załadowywania ich na samochody. Jeśli relokacja fabryki obejmuje odległe tereny, cały proces wymaga zaangażowania wielu środków transportu, tak, by zapewnić efektywność i zmieścić się w budżecie klienta. Na koniec można przystąpić do montażu maszyn w nowej lokalizacji, ale to jeszcze nie wszystko. Na koniec konieczne jest bowiem przeprowadzenie testów i ewentualnych napraw, bez których linie produkcyjne nie będą mogły działać prawidłowo.

Na czym polega relokacja fabryk?

Dlaczego tak ważne jest korzystanie z usług firm zajmujących się relokacją fabryk?

Niewielu przedsiębiorców decyduje się na przeprowadzenie relokacji fabryk na własną rękę. Jest to bardzo wymagający proces, który wiąże się z zastosowaniem wielu specjalistycznych maszyn oraz koniecznością dysponowania odpowiednią wiedzą. Tylko profesjonaliści mogą zadbać o to, by w trakcie przenoszenia całego mienia firmy nie doszło do żadnych uszkodzeń czy innych problemów.

Podczas relokacji fabryk konieczne jest korzystanie z pojazdów, maszyn oraz przyrządów, które pozwalają na bezpieczne przenoszenie dowolnych elementów. W wielu zakładach przemysłowych znajdują się bowiem skomplikowane, ciężkie konstrukcje. Specjaliści wiedzą także, jak przeprowadzić relokację zgodnie z przepisami – mówi ekspert z firmy Eurelo-Tech oferującej usługi z omawianego zakresu.

Profesjonaliści działają zgodnie z obowiązującymi normami, dbając o bezpieczeństwo wyposażenia fabryki oraz osób pracujących przy relokacji. Z tego powodu warto powierzyć ten skomplikowany proces specjalistom.

Sprawdź ofertę EURELO-TECH dotyczącą usługi transporu, relokacji fabryk oraz maszyn; https://eurelo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *