Loading

wait a moment

Klimatyzacja w bloku – jak ją wybrać, zamontować i ile kosztuje?

Klimatyzacja w bloku – jak ją wybrać, zamontować i ile kosztuje?

Posiadanie klimatyzacji nie jest już tylko domeną budynków przemysłowych i siedzib wielkich firm. Jeśli chcemy zadbać o swój komfort i prawidłowe funkcjonowanie w upalne letnie dni, a nawet podwyższyć temperaturę powietrza, gdy centralne ogrzewanie nie spełnia swojej roli, możemy zamontować klimatyzator także w swoim mieszkaniu. Oprócz dostosowania temperatury otoczenia do naszych potrzeb, to urządzenie za pomocą specjalnych filtrów oczyści też powietrze ze szkodliwych związków, wpływając korzystnie na nasze zdrowie. Montaż klimatyzacji wiąże się jednak z kilkoma sprawami, o których warto wiedzieć przed podjęciem takiej decyzji.

Wybór klimatyzacji

Wybranie odpowiedniego klimatyzatora nie jest proste. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak wielkość mieszkania, kształt pokoi, obecność przeszkleń czyli znać dokładną specyfikację pomieszczeń i wiedzieć jakie urządzenie będzie w naszym przypadku najbardziej optymalne. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku doboru mocy, która powinna zapewnić nam oczekiwaną temperaturę powietrza. Jeśli będzie za mała urządzenie może być nieefektywne.Ważne jest też, aby klimatyzator pracował cicho, nie przeszkadzając nam w codziennym życiu i śnie, a jego użytkowanie nie wymagało dużej ilości energii, co wiązałoby się ze zbyt dużymi rachunkami i wysokim kosztem ogólnym klimatyzacji, mimo niskiej ceny samego klimatyzatora. Kolejnym ważnym wyborem jest rodzaj urządzenia, który zamontujemy w bloku. Klimatyzatory dzielą się na przenośne, które nie wymagają montażu i stacjonarne, które składają się z jednostki zewnętrznej znajdującej się poza mieszkaniem, i jednej lub dwóch jednostek wewnętrznych. Decydując się na zakup klimatyzatora warto skonsultować się z firmą AKWIN zajmującą się tym na co dzień, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie dotyczące tych urządzeń. Pomoże nam wybrać wydajny klimatyzator do mieszkania co zdejmie nam ciężar z barków i będzie gwarancją skuteczności klimatyzatora, a także zajmie się jego profesjonalnym montażem.

Montaż i koszt klimatyzatora

Najczęstszym sposobem, które stosują pracownicy firm zajmujących się klimatyzacją, jest zamontowanie jednostki zewnętrznej klimatyzatora stacjonarnego na balkonie. Może być umieszczony na podłodze lub przymocowany do ściany. Jeśli nasze mieszkanie nie ma balkonu są dwie inne możliwości: przymocowanie urządzenia na elewacji budynku lub zamontowanie go pod jednym z okien. Doświadczona firma z pewnością doradzi nam sposób, który będzie najodpowiedniejszy w naszym przypadku.

Na cenę klimatyzatora wraz z jego montażem wpływa wiele czynników, przede wszystkich dotyczące specyfikacji urządzenia i miejsca jego zamontowania. Koszt takiej inwestycji to najczęściej ok. 3000 zł. Taka cena zapewni dobrej jakości klimatyzator i sprawny proces mocowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *