Loading

wait a moment

Jakie firanki najlepiej będą pasować do rolet typu dzień-noc?

Jakie firanki najlepiej będą pasować do rolet typu dzień-noc?

W coraz większej liczbie domów zaczynają dominować rolety dzień-noc. Ich główną zaletą jest świetna ochrona przed światłem podczas słonecznych dni i o poranku oraz zapewnienie prywatności wieczorami. Taki typ zasłony powstaje z połączenia tkanin zaciemniającej i transparentnej. Są one układane w poziome, regulowane pasy. Za pomocą linki można dostosowywać poziom nasłonecznienia wnętrza, zmieniając ułożenie pasów. Ciężko znaleźć minus takiego rozwiązania, jednak niektórzy wciąż wzbraniają się przed ich montażem, gdyż nie mają pojęcia, jak dopasować pozostałe akcesoria. Jednym z głównych problemów jest kwestia dostosowania firan do rolet dzień-noc.

Aby odpowiednio dobrać firanę, należy zorientować się, który rodzaj rolety został przytwierdzony do okna:

  • klasyczna (wolnowisząca) – zasłania całe okno, dzięki czemu zapewnia prywatność; najczęściej stosuje się je na dużych oknach,
  • miniroleta – praktyczna, charakteryzuje ją szybki montaż do ramy okna,
  • miniroleta w kasecie – materiał przylega do szyby a rama pełni funkcję zabezpieczającą przez brudem.

Czy firany są konieczne?

To pytanie, które zastanawia wiele osób. Na wskroś transparentne rolety idealnie komponują się z modnymi, przyciągającymi wzrok firanami. Gdy ten warunek nie zostanie spełniony, pomieszczenie może uchodzić za dość surowe a użytkownik zostanie oceniony jako niedostatecznie dbający o wystrój. Zadaniem firan będzie ocieplenie wnętrza, sprawienie wrażenia przytulnego i nadanie mu charakteru. Jednak wybór dodatków stanowi nie lada wyzwanie. Problem stanowi zaproponowanie takiej aranżacji, aby całość nie gryzła się z pasami-częściami rolety. Szczególnie warto zastanowić się nad ich wyborem, gdy roleta rzadko będzie opuszczana do samego dołu.

Jakie firany wybrać?

Tak więc warto udać się do sklepu i urozmaicić wystrój firanami. Możesz skorzystać z oferty internetowego sklepu z firanami – Świat Firan i Zasłon. Pełną ofertę sklepu możesz sprawdzić na stronie www. Jednak nie bez znaczenia będzie wybór takiego wzoru, aby wnętrze stało się gustowne i urządzone z dobrym smakiem. Należy dobitnie stwierdzić, iż nie każdy model spełni swoją rolę. Najlepiej sprawdzą się tkaniny, które cechują prostota i delikatność. Koniecznie nie mogą być bardzo pomarszczone czy chropowate. Nie są konieczne oryginalne upięcia czy inne dekoracje. Szyku doda firana luźno zwisająca do podłogi lub parapetu. Dobrym połączeniem jest zastosowanie rolet i firan w tym samym kolorze, przez co wnętrze będzie wyglądać harmonijnie. Ciekawie jest także połączenie rolet, firan i tradycyjnych zasłon, o podobnej strukturze. Wtedy wszystkie czynniki będą ze sobą idealnie współgrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *