Loading

wait a moment

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Jak znaleźć dobrego pracownika?

Aby skutecznie prowadzić firmę, nie wystarczą same predyspozycje jej właściciela oraz sprzyjająca sytuacja na rynku. Bardzo ważne jest posiadanie wykształconej i zdyscyplinowanej kadry pracowniczej, a z tym niestety często bywa problem.

Leniwi zmorą pracodawców

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać (no może poza samymi leniami), że ociągający się z wykonaniem zadań pracownicy przynoszą szkody zarówno swoim przełożonym, jak i kolegom po fachu. Niektórzy robią to skrycie, dobrze się maskując, ale są i tacy, którzy nie bawią się w symulacje i otwarcie pokazują przełożonym swój negatywny stosunek do pracy. Aby szef ich nie zwolnił, wykonują jedynie niezbędne minimum. W dzisiejszych, dynamicznych czasach, kiedy każda godzina ma wielkie znaczenie, taka zwłoka będąca skutkiem migania się od pracy może być bardzo bolesna dla właściciela firmy. Pół biedy, jeśli nie ma on z góry narzuconych terminów wykonania prac, ale gorzej, kiedy musi płacić on kary za ich niedotrzymanie. A wszystko z powodu lenistwa niektórych podwładnych.

Outsourcing pracowniczy rozwiązaniem problemu

Kiedy firma dostaje nowe zlecenia, a okazuje się, że jej pracownicy kolejny raz nie radzą sobie z zadaniami z powodu lenistwa, warto zastanowić się nad jakąś alternatywą. Jedną z nich może być outsourcing pracowniczy, który polega na oddaniu zewnętrznemu przedsiębiorstwu części zadań, oczywiście za odpowiednią opłatą. Decydując się na outsourcing pracowniczy warto mieć informacje z pewnych źródeł na temat kompetencji pracowników owej firmy, czy aby na pewno wykonają oni swoje zadania lepiej niż nasi podwładni, gdyż w przeciwnym wypadku opłacanie ich będzie tylko stratą pieniędzy.

Pamiętaj o umowie!

Decydując się na outsourcing pracowniczy koniecznie trzeba podpisać z firmą zewnętrzną adekwatną do pracy umowę, gdyż w przeciwnym wypadku narażamy siebie lub innych na poważne problemy prawne. Umowa dotycząca outsourcingu pracowniczego standardowo powinna zawierać wiele informacji, przykładowo na temat czasu jej trwania, zakresu wykonywanych prac, wynagrodzenia oraz ubezpieczeń pracowniczych. Bez tych zapisów ani rusz, a każda taka umowa jest dla pracodawców gwarantem bezpieczeństwa.

1 thought on “Jak znaleźć dobrego pracownika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *