Loading

wait a moment

Jak zapakować paczkę z ubraniami do wysyłki?

Jak zapakować paczkę z ubraniami do wysyłki?

Opakowanie kartonowe, tradycyjny karton, czy może foliopak? Zależy od rodzaju i wielkości przesyłki. Nie ma żadnej idealnej ochrony wysyłki, dlatego warto wiedzieć, kiedy i gdzie wybierać opakowania z poniższego zestawienia. Trzeba też wspomnieć o folii stretch, która ma trochę wad, jednak dalej jest opłacalna w wyborze. Jak zapakować paczkę z ubraniami do wysłania? Jak odpowiednio zabezpieczyć zawartość? Dowiedz się już teraz!

W czym zapakować paczki z ubraniami?

Do wyboru do koloru. Na co możesz się zdecydować? Patrz uważnie:

  • Opakowanie kartonowe — dla wielu wystarczy po prostu zwykły karton w odpowiednim rozmiarze. Jeśli wysyłane ubrania idealnie wpasowują się w wymiary kartonu, to nie będzie potrzeby wykorzystania innych propozycji. Opakowania kartonowe są sztywne, wytrzymałe i grube, więc żadnych zmartwień będziesz mógł umieścić je w pudełku. Pamiętaj jedynie o odpowiednim przymocowaniu tak, aby nic nie latało po opakowaniu. Chyba że masz sporo ubrań do wysłania i zwykły karton to dla Ciebie za mało. Opakowania kartonowe znajdziesz w hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/kartony-c17.
  • Karton klapowy — jeśli masz więcej ciuchów, to większe kartony klapowe okażą się niezbędne. Karton klapowy tworzy się z wytrzymałej tektury, która jest w stanie znieść sporą dawkę uderzeń i rzutów, o które nietrudno w trakcie transportowania przesyłki.
  • Foliopak kurierski — a w przypadku chęci wysłania niewielkiej ilości garderoby, to ekonomiczniejsze i na pewno tańsze w wyborze okażą się foliopaki kurierskie. Zdecydowaną przewagą foliopaków kurierskich nad kartonami jest również ich wodoodporność. Ubrania zapakowane w foliopak nawet przy bezpośrednim kontakcie z wodą nigdy nie ulegną uszkodzeniom.

Jak przygotować paczkę z ubraniami do wysłania?

W tym celu najlepiej sprawdzi się folia stretch. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że wszystkie produkty zabezpieczone folią stretch są traktowane jako przesyłki niestandardowe. Spowodowane jest to tym, że folia tego rodzaju mocno przylega do powierzchni, co może wpłynąć na czas wysyłki. Mówi się o licznych wkręcaniach folii stretch w rolki na sortowni, które oczywiście mogą się przez to zaciąć i skutecznie opóźnić cały proces wysyłki. Przesyłki zapakowane w folię stretch sortuje się ręcznie, jednak to nadal opłacalny i zalecany sposób w ochronie zawartości Twojej paczki z ubraniami.

Wszystko to dzięki dodatkowej ochronie przede wszystkim przed wilgocią. Folia stretch świetnie się też przy wielu typach przesyłek, a nawet do zabezpieczenia całych kartonów. To świetny zamiennik folii słabych jakościowo. A chyba chcesz, żeby Twój adresat otrzymał schludną i ładnie pachnącą odzież?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *