Loading

wait a moment

Jak ochronić przesyłkę przed wilgocią?

Jak ochronić przesyłkę przed wilgocią?

Każda przesyłka, zanim trafi do miejsca przeznaczenia, musi przebyć długą i pełną zagrożeń drogę. Jedną z najczęstszych przeszkód na drodze do celu jest wilgoć, która może uszkodzić albo zupełnie zniszczyć przewożone towary. Jak tego uniknąć?

Porządne opakowanie

Narażone na zamoknięcie są nie tylko kosztowne przedmioty, ale i rzeczy dość niskiej wartości, jednak bardzo podatne na działanie wody, jak książki, papierowe ozdoby czy produkty spożywcze. Ważną osłoną takiej przesyłki jest karton – musi być z mocnej tektury i najlepiej, jeśli w celach transportowych użyty zostanie tylko raz.

Wypełniacz, który chroni przedmioty przed stłuczeniem, może przy okazji służyć jako bariera przed wilgocią, a w tej roli najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa – gąbka czy kulki styropianowe nie mają już takich właściwości. Ponadto karton należy dokładnie okleić szeroką taśmą.

Dodatkowa folia na zewnątrz

Deszcz, śnieg, rozlane płyny w przestrzeni bagażowej potrafią pokonać nawet najmocniejsze kartony, dlatego dla pewności warto przesyłkę okleić z zewnątrz folią. Jej główną zaletą jest to, że nie zamaka i nie przepuszcza wody, ale cienka i kiepskiej jakości folia też nie do końca zda egzamin, ponieważ może się porwać i w ten sposób odsłonić miejsca, które będą wchłaniały wodę – można tego uniknąć, jeśli warstw folii będzie kilka.

Najlepszym rozwiązaniem jest tu folia stretch, bardzo mocna i do tego tania, więc nie wpływa znacząco na koszty transportu. Mniejsze przedmioty można wysyłać w wodoodpornych kopertach z dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią i rozerwaniem. Dodatkowo istnieją specjalne, przeznaczone do kartonów czy skrzyń pochłaniacze wilgoci oferowane przez pro-trans.pl. Dzięki zawartości glinki bentonitowej zapewniają dużą skuteczność pochłaniania wilgoci i osuszania przestrzeni.

Transport morski pod szczególnym nadzorem

Niektóre paczki czy przesyłki firmowe pokonują naprawdę duże odległości, a część tej drogi odbywa się nie lądem, lecz morzem. Transport morski charakteryzuje się specyficznymi warunkami transportu (wysokie zasolenie, ograniczony przepływ powietrza, duże dobowe wahania temperatury), dlatego standardowe zabezpieczenie przed wilgocią na pewno nie wystarczy.

Przeznaczony do transportu morskiego towar zostaje zamknięty w specjalnej skrzyni, ta natomiast trafia do dużego kontenera. Towar zabezpiecza się folią PE albo folią aluminiową, ale najważniejszą ochroną są pochłaniacze wilgoci, dostępne np. na pro-trans.pl. Pochłaniacze w pewnym sensie „osuszają” wnętrze kontenera, obniżając punkt rosy, dzięki czemu nie dochodzi do skraplania pary wodnej, a przesyłka pozostaje sucha, w nienaruszonym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *