Loading

wait a moment

Dlaczego kosiarka nie odpala po zimie?

Dlaczego kosiarka nie odpala po zimie?

Wiosna to czas, w którym wyciągamy kosiarki do pracy. Jednak niestety często się okazuje, że urządzenie nie działa po przerwie zimowej i z pierwszego koszenia w roku nic nie będzie. Co może powodować to, że sprzęt nie odpala?

Jak przygotować kosiarkę na zimę?

Przede wszystkim, żeby uniknąć problemów na wiosnę, to należy sprzęt odpowiednio przygotować do przerwy zimowej. Jeśli zrobić to odpowiednio to jest prawie pewne, że urządzenie będzie sprawne na pierwsze koszenie. Brak konserwacji po skończonym sezonie najczęściej prowadzi do uszkodzenia kosiarki, przez co konieczna jest naprawa lub wymiana na nową przed wiosennymi pracami w ogrodzie. Jeśli spotkała Cię taka sytuacja, a nie masz pieniędzy na nowy sprzęt, to przyda Ci się pożyczka pozabankowa.

Co warto zrobić, żeby odpowiednio zabezpieczyć sprzęt przed zimą? To zależy czy masz model elektryczny, czy spalinowy. W tym pierwszym przypadku musisz ją dokładnie oczyścić. Zanim jednak to zrobisz, to upewnij się, że jest odłączona od prądu. Poza wyczyszczeniem sprawdź również wszystkie przewody. Jeśli któryś z nich jest przetarty, to niezwłocznie trzeba go wymienić. W przypadku kosiarki spalinowej również trzeba ją dokładnie wyczyścić. W tym przypadku odłącz przewód zasilania od świecy zapłonowej, żeby uniknąć odpalenia maszyny. Przed zimą trzeba też spuścić zalegające paliwo oraz wymienić filtry. Jeśli posiadasz model czterosuwowy, wymień też olej na nowy. Po przeprowadzeniu tych prac umieść urządzenie w suchym miejscu. Warto jest też je przykryć plandeką na zimę. Chciałbyś, żeby te czynności wykonał profesjonalny serwis, ale nie masz na to odpowiedniej ilości pieniędzy? Skorzystaj z możliwości, jakie daje pożyczka pozabankowa.

Co sprawia, że kosiarka nie odpala?

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, żeby odpowiednio zakonserwować urządzenie. Jeśli przed zimą odpowiednio przygotowałeś sprzęt, to na wiosnę nie powinno być z nią żadnego problemu. Jednak jeśli nie wykonałeś czynności, o których piszemy wyżej, to może być problem z pierwszym uruchomieniem. Przede wszystkim, powodem takie stanu rzeczy może być zalegające paliwo. Pozostawienie go w zbiorniku może powodować zatkanie kanalików gaźnika. Warto też sprawdzić, czy powodem unieruchomienia kosiarki nie jest brud zalegający w filtrze powietrza. W takim przypadku wymiana powinna rozwiązać problem. Dlatego warto regularnie konserwować swoje urządzenie, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *