Loading

wait a moment

Co warto wiedzieć o wagach pomostowych?

Co warto wiedzieć o wagach pomostowych?

Wagi platformowe nazywane także pomostowymi to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Sprawdzą się w hurtowniach, magazynach, gospodarstwach rolnych czy mniejszych zakładach przemysłowych. Modele dostępne na rynku różnią się nie tylko wyglądem, ale także dodatkowymi opcjami. W ofercie sprzedawców znajdziemy także wagi odporne na działanie wielu czynników, np. kwasów czy szkodliwych substancji.

Cechy charakterystyczne wag pomostowych

Standardowe wagi posiadają mierniki z wyraźnym i podświetlanym wyświetlaczem, który ułatwia odczyt. Bardzo ważna jest stabilna konstrukcja gwarantująca bezproblemową legalizację ponowną. Wykorzystywanie wag pomostowych w różnych działach gospodarki to obecnie wymóg dla każdego przedsiębiorcy. Modele posiadają regulowane nóżki oraz duże przyciski zapewniające komfort użytkowania. Urządzenie można więc obsługiwać nawet w grubych pracowniczych rękawiczkach. Pomosty są wykonane z solidnej blachy zapewniającej stabilność. Dostępne są modele nierdzewne przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach i odporne na niskie i wysokie temperatury. Można je wykorzystać w przetwórstwach owocowo-warzywnych, zakładach mięsnych, produkcji słodyczy i napojów, piekarniach i mleczarniach.

Wagi dla przemysłu

Wagi pomostowe posiadają solidną powierzchnię, która bardzo często jest pokryta stalą nierdzewną. To niezwykle ważne w miejscach, gdzie używa się sprzętów wystawionych na działanie detergentów lub kwasów. Modele nierdzewne są odporne tylko na wodę i sól. Wiele wag posiada standardowy miernik lub dozowanie jedno i wieloskładnikowe. Najważniejsze, aby waga miała legalizację, czyli posiadała tabliczkę znamionową określającą precyzję oraz dokładność wagi. To informacje szczególnie cenne dla branż dokonujących ściśle szczegółowych pomiarów.

Dodatkowe funkcje wag

Współcześnie zadaniem wagi pomostowej jest nie tylko sprawdzenie ciężaru danego produktu. Właściciel firmy może znacznie przyspieszyć wykonywaną pracę dzięki dodatkowym funkcjom. Niektóre modele posiadają drukarkę z papierem z rolki, radiowy transfer danych, możliwość emisji danych, możliwość zasilania akumulatorowego. Dzięki wielu różnorodnym opcjom można sprostać oczekiwaniom klientów z różnorodnych gałęzi przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *