Loading

wait a moment

Ceny wynajmu nad Bałtykiem

Ceny wynajmu nad Bałtykiem

Nie ma się co oszukiwać – w przypadku planowanych, a nawet nieplanowanych wyjazdów nad polskie morze jednym z najważniejszych kryteriów jest cena noclegu. Z roku na rok ceny wynajmowanych domków, pokoi hotelowych czy gościnnych rośnie w zastraszającym tempie. Jedni, zakochani na zabój w urlopach spędzanych pod kapryśnym, nadbałtyckim niebem nie zwracają na to najmniejszej uwagi, inni – szukają okazji, rezerwują noclegi z ogromnym wyprzedzeniem lub jeżdżą przed lub po sezonie, nie zawsze natrafiając na dobrą pogodę.

Jak jest w nadmorskich miastach?

Gdańsk jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych miejsc oraz jednym z tych, w których jest sprzedawane najwięcej nieruchomości. Ceny osiągane za lokale przewyższają już momentami te w Krakowie, co przekłada się również na ceny noclegów. Nie ma tu za dużo pokoi gościnnych czy domków – Gdańsk stawia przede wszystkim na apartamenty o podwyższonym standardzie. Średnia cena wynajmu dwuosobowego pokoju zaczyna się od 350 złotych w górę. Wynajmujący rzadko zgadzają się również na krótkie pobyty. Podobne ceny plasują się w Sopocie – tam bez względu na porę roku za miejsce w pokoju trzeba zapłacić minimum 60 złotych od osoby, w sezonie oczywiście podwyższając sporo tę cenę. Sopot jest jednak bardziej elastyczny i w bardziej oddalonych częściach miasta można znaleźć nieco tańsze pokoje czy kwatery.

Najtańsze są nadmorskie miejscowości

Jeśli chodzi o te mniejsze, bardziej „spontaniczne” miejscowości, przekrój cenowy zależy głównie od sezonu oraz od powodzenia czy sławy danej miejscowości. W pełni sezonu wszędzie pokoje będą nie tańsze niż 60-70 złotych od osoby. Poza sezonem w takich miejscach jak Jastrzębia Góra można znaleźć noclegi nawet w przyjemnych pensjonatach za około 45-50 złotych od osoby. Różny jest jednak sam standard oferowanych pokoi i nierzadko za tę samą cenę można otrzymać dwa diametralnie odmienne wnętrza. Standardem zaś jest dzisiaj łazienka w każdym jednym pokoju, często również telewizor, coraz częściej również wi-fi.

Wcześniejsze rezerwowanie miejsc

W opinii niektórych wczasowiczów najlepszym sposobem na znalezienie niedrogich, nadmorskich wakacji jest znalezienie atrakcyjnej oferty odpowiednio wcześnie. To znaczy, że wczasy poszukiwane są na przykładna Grouponie, kiedy jakiś konkretny hotel wyprzedaje miejsca w pokojach. Tu trzeba jednak uważać, ponieważ nie każda pozornie dobra oferta faktycznie jest taką. Jadąc jednak w pełnym sezonie warto wcześniej podzwonić i dowiedzieć się wolne miejsca – spontaniczność w takich chwilach nie zawsze popłaca.

Szukając noclegów np: w Kołobrzegu warto sprawdzić stronę: Apartamenty Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *